Ciekawe

Zwrot podatku z Holandii – o czym należy pamiętać?

Nie tak łatwo załatwić zwrot podatku z Holandii, jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy. Tak, praca tam jak najbardziej może okazać się opłacalna, ale należy pamiętać o dopełnieniu odpowiednich formalności po każdym roku, który się tam przepracowało.

Zwrot podatku z Holandii – jakie dokumenty są potrzebne?

Bez tego nawet nie ma co starać się o należne pieniądze. Aby złożyć dokumenty w holenderskim urzędzie skarbowym potrzebne będą:

  • dokumenty podatkowe wystawione przez pracodawcę (Jaaropgave lub Jaaropgaaf),
  • odcinek z wypłaty (Salaris), jeżeli ktoś nie będzie w stanie dostarczyć dokumentów podatkowych.

W przypadku, jeżeli rozliczenie następuje z małżonkiem, który nie posiada BSN (het Burger Service Nummer), należy przygotować:

  • kserokopię paszportu lub dowodu osobistego współmałżonka,,
  • zaświadczenie o zameldowaniu,
  • akt ślubu,
  • ksero rozliczenia PIT w Polsce współmałżonka lub pisemne oświadczenie, że nie osiągnął dochodu w roku podatkowym, który podlega rozliczeniu.

Status rezydencji podatkowej w Holandii

Kolejny ważny temat, z którym należy się zapoznać, jeśli kogoś interesuje zwrot podatku z Holandii. Od 2021 roku zaszły pewne zmiany, jeżeli chodzi o odzyskiwanie pieniędzy. Holenderski urząd skarbowy Belastingdienst uznał, że status rezydenta podatkowego przysługuje tym osobom, które w ciągu roku podatkowego osiągną co najmniej 90 %. swoich przychodów na terenie Holandii. Wysokość zwrotu podatku uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od wysokości zarobków, jakie zostały osiągnięte w danym roku. 

 

zobacz wiecje https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/