Motoryzacja

Zamierzasz wypożyczyć auto? Nie zapomnij o ubezpieczeniu!

Samochód to dziś niewątpliwie ważny środek transportu. O ile kiedyś posiadanie własnych czterech kółek było oznaką luksusu, o tyle dziś ciężko wyobrazić sobie życie bez auta. Właśnie z tego powodu na rynku jest coraz więcej firm, oferujących wynajem samochodów. To duża pomoc i często ostatnia deska ratunku w przypadku awarii naszego auta, czy planowego remontu. Samochód stojący w warsztacie to problem z dostaniem się do pracy. Wypożyczone auto rozwiązuje całą sprawę.

Jak działa wypożyczalnia samochodów?

Wybieramy spośród oferty interesujący nas model, określamy czas wynajmu, stawkę i podpisujemy umowę. Z grubsza to tyle. Teoretycznie, później wystarczy już tylko wsiąść za kierownicę i jechać. Czy oby na pewno? A co w sytuacji, gdy będziemy mieli kolizję lub wypadek?

Dodatkowe ubezpieczenie: zbędny wydatek czy przydatne zabezpieczenie?

Jedno trzeba jasno określić: wypożyczając auto, to my przejmujemy za nie odpowiedzialność i ponosimy konsekwencje. Wypadek to dość skrajny przykład i rzeczywiście ryzyko jest niewielkie. Nie zapominajmy jednak, że o drobne zarysowanie, nawet nie z naszej winy, nie trudno. Wystarczy nieostrożny kierowca przed supermarketem czy na dużym parkingu. Wtedy to my ponosimy koszta naprawy. Ubezpieczenie wozu z wypożyczalni samochodów w Warszawie, niewątpliwie pozbawia nas tej presji i pozwala swobodnie korzystać z auta.

Zobacz: Mandat za brak przeglądu