Ciekawe

Zabawki drewniane – moda na ekologię!

zabawki drewniane

W Polsce coraz większą popularnością cieszą się zabawki drewniane. Produkowane są zarówno przez duże firmy zabawkowe, jak i niewielkie zakłady rodzinne. Szczególnie te drugie zasługują na wiele uwagi: zabawki tworzone są ręcznie, zazwyczaj bez pomocy wielkiego parku maszynowego.

Jakie są zalety zabawek drewnianych?

Drewniane zabawki tworzone są z ekologicznego materiału, jakim jest drewno. Przed obróbką jest ono starannie selekcjonowane. Odrzucane są kawałki drewna ze skazami oraz wadami. Pierwszym etapem jest przycinanie konkretnych elementów oraz ich szlifowanie. Bardzo ważne jest, aby każda powierzchnia zabawki była idealnie gładka – dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa wbicia się drzazgi w palce dziecka. Zabawka malowana jest nietoksycznymi farbami, które dodatkowo zabezpieczane są bezbarwnym lakierem. Takie postępowanie sprawia, że kolor nie ściera się i przez wiele lat zachowuje swój głęboki odcień.

Drewniane zabawki są bezpieczne dla dziecka – brak w nich niewielkich elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo połknąć. Dodatkowo producenci umieszczają szczegółowe informacje związane z przeznaczeniem zabawki dla dziecka w konkretnym wieku.

Zabawki w służbie rozwoju!

Producenci zabawek drewnianych nie zapomnieli, aby ich produkty były nie tylko rozrywką dla dziecka, ale też aby wspomagały rozwój. W tym celu projektowane są nowe wzory, wspomagające stawianie pierwszych kroków (chodziki, wózki z uchwytami), zabawki do pchania i ciągnięcia, zabawki wspomagające rozwój manualny (koraliki do nawlekania). Zabawki przeznaczone są także dla nieco starszych dzieci: puzzle i układanki pozwalają na rozwijanie logicznego myślenia oraz cierpliwości. Edukacyjna funkcja zabawek drewnianych sprawiła, że często kupuje się je do przedszkoli i żłobków, jako alternatywa dla zagranicznych zabawek z plastiku.

Sprawdź: zabawki drewniane na maxizabawa.pl.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/