Motoryzacja

Wypożyczenie samochodu osobowego na weekend w Warszawie

chrysler-973761_1280

Na rynku warszawskim istnieje wiele wypożyczalni samochodowych. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale również warunkami wypożyczenia samochodu osobowego.

Zróżnicowanie cen wynajmu aut

Można przypuszczać, że duża konkurencja na rynku warszawskim zmusza właścicieli wypożyczalni samochodów do obniżania cen wypożyczenia samochodu. A wysokość wypożyczenia samochodu powinna być zbliżona lub nawet niższa od cen jakie oferują konkurencyjne firmy działające na tym rynku. Nic bardziej mylnego.

Jak to widzą serwisy porównujące ceny

Według serwisów próbujących porównać ceny wypożyczenia samochodu w Warszawie zaczynają się od nieco ponad 165 zł. Jednak w ofercie wypożyczalni samochodów znajdują się również samochody, których wynajęcie to koszt nawet prawie 1500 zł. W cenie 165 zł można wypożyczyć samochód Mini, jak np. Ford Ka. Niewiele drożej zapłacimy za samochód ekonomiczny z klimatyzacją. Przykładem może być Opel Corsa.

Od czego zależy cena wynajmu

Ceny samochodów rosną wraz z klasą samochodu, jego wyposażeniem, a także wielkością. Najdroższe są oczywiście samochody marki Premium, jak np. najnowsze modele BMW, a także SUV-y oraz vany. Ceny tychże samochodów wynoszą nawet ponad 1000 zł. Cena wypożyczenia samochodu zależy również od lokalizacji firmy wypożyczającej samochody oraz jej renomy na rynku.

Ponadto wiele z firm świadczących usługi w branży wynajmu aut oferuje wynajem długoterminowy samochodu oraz różne promocje związane z okolicznościowymi wolnymi dniami , np. długi weekend majowy. Gdzie doba za wypożyczenie samochodu z klasy A kosztuje już od 49 pln. Zatem warto rozważyć wynajem długo terminowy oraz okazyjne promocje w danej sytuacji.

zobacz zobacz wiecje Kwietnik kubik stalowy loft