Biznes

Wymiana waluty – gdzie opłaca się najbardziej?

Coraz częstsze wyjazdy zagraniczne skłaniają nas do wymiany waluty oraz porównywania ofert konkretnych kantorów. Obecnie konkurencja na tym rynku jest naprawdę spora – warto więc przeanalizować kolejne opcje i wybrać tę, która faktycznie okaże się dla nas najkorzystniejsze.

Kantory stacjonarne

Najpopularniejszą formą przez wiele lat była wymiana waluty w kantorach stacjonarnych – w każdym mieście w Polsce znajdziemy te niewielkie firmy prywatne. Kantory ustalają ceny kursów na podstawie średnich kursów NBP. Warto jednak pamiętać, że jako firmy prywatne kantory narzucają niewielkie marże na realizowane transakcje. W przypadku niewielkich kwot wymienianych sporadycznie marże te nie będą dla nas odczuwalne. Jeśli jednak przyjdzie nam wymieniać większe kwoty marża będzie widoczna na końcowym rachunku.
Warto uważać na kantory, które funkcjonują na dworcach w dużych, turystycznych miastach – najczęściej proponują one przelicznik walut zgodny z własnymi wytycznymi. Osoby pragnące szybko wymienić pieniądze najczęściej nie zwracają uwagi na to, że kursy są mocno zaniżone – zależy im jedynie na tym, aby szybko kupić czy sprzedać zagraniczną walutę. Refleksja o tym, że zostaliśmy oszukani przychodzi dopiero po wczytaniu się w rachunek. W takich kantorach najczęściej nie uwzględnia się reklamacji.

Kantory internetowe

Kantory internetowe są stosunkowo nowym rozwiązaniem – działają w sieci a ich marże są minimalne lub zerowe. Taka sytuacja sprzyja zwiększeniu zainteresowania ze strony potencjalnych klientów. Wymiana w kantorach internetowych wymaga od nas posiadania kont walutowych. Wymiana zajmuje kilka minut, a pieniądze wpłacane są na nasze konto.

Klienci pragnący wymienić daną walutę mogą również korzystać z opcji wymiany w banku. Większość banków posiada specjalną ofertę, tu jednak również transakcja obciążona jest minimalną marżą.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ aulonfox.com https://www.bialystokonline.pl/kalkulator-oc-jak-zmniejsza-koszty-ubezpieczenia-samochodu