Dom i Wnętrze

Wybieramy funkcjonalny i duży stół ogrodowy

 

Funkcjonalne zaprojektowanie przydomowej przestrzeni wypoczynkowej nie jest dzisiaj trudne – projektanci i producenci stale podsuwają nam nowe propozycje, które zaskakują innowacyjnością czy tworzywami. Jedną z chętniej wybieranych propozycji jest duży stół ogrodowy – nowoczesne stoły pozwolą nam na stworzenie w ogrodzie czy na tarasie miejsca, gdzie gromadzić się będą nasi bliscy.

Jaki duży stół ogrodowy wybrać?

Szukając idealnego stołu ogrodowego przede wszystkim warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem estetyki i designu, jak i przekonać się, jakie cechy powinien posiadać trwały mebel ogrodowy. Nowoczesne meble ogrodowe powinny być nie tylko wygodne i eleganckie, ale przede wszystkim trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Duży stół ogrodowy to idealny mebel, kiedy pragniemy gościć naszych bliskich doskonałymi posiłkami czy zapraszać na grilla – przy takim stole usiądzie wygodnie przynajmniej 6 osób!

Stół z technorattanu czy w nowoczesny stylu?

Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stół ogrodowy wykonany z tworzyw syntetycznych, takich jak technorattan. Technorattanowe stoły oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Taki materiał nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci czy korozję. Okrycie mebla technorattanowego tworzy plecionka syntetyczna – tworzywo to dostępne jest w szerokiej gamie kolorów, co pozwala na dobranie mebla pod istniejącą już aranżację. Technorattan nie jest podatny na wnikanie wilgoci, brud, czy promieniowanie UV.

Drugą opcją może być duży stół ogrodowy z widocznym, aluminiowym stelażem oraz blatem wykonanym z naturalnego drewna teakowego. Taka propozycja doskonale sprawdzi się w ogrodach, gdzie pragniemy utrzymać rustykalny czy prowansalski klimat. Producenci proponują również stoły z blatami z domieszką cementu – taki blat posiada ciekawą strukturę i jest wysoce odporny na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne.

zobacz https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/