Ciekawe

Wódka czysta i smakowa – jak je pić?

Pić wódkę można w różny sposób. Niektórzy robią to w sposób bardzo mało elegancki, pijąc wysokoprocentowy trunek z byle jakich naczyń, lub też czasami nawet wprost z butelki. Wydaje się, iż warto zadać sobie nieco więcej trudu, aby zachować klasę podczas serwowania i picia wódki.

Niezbędne kieliszki do wódki

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że aby zachować klasę podczas picia wódki powinno się ją pić z kieliszków do wódki. W gruncie rzeczy, w zasadzie każdy mocniejszy alkohol powinno się pić z odpowiednich kieliszków. Są jedynie pewne wyjątki, jak na przykład whisky, którą raczej pije się ze szklanek.

Jak się jednak okazuje, ważne jest nie tylko to, aby pić wódkę z kieliszków, lecz równie istotne jest to z jakich kieliszków do wódki się ją pije. Nie chodzi tu jednak raczej o to, iż niektóre kieliszki są ogólnie złe, lecz po prostu na każdą sytuację inne kieliszki są najodpowiedniejsze.

Wódka czysta – z czego ją pić?

Jeśli pijemy czystą wódkę, to w zasadzie mamy pełną dowolność jeśli chodzi o wybór odpowiednich kieliszków do wódki. Przeważnie w takiej sytuacji wybieramy najprostsze z możliwych kieliszki bez nóżki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby napić się czystej wódki z kieliszków na nóżce.

Wydaje się, że w przypadku wódki czystej i jej serwowania jedynym dylematem pozostaje wybór rozmiaru kieliszków. Wydaje się jednak, iż do picia czystej wódki nie powinno się używać kieliszków o wyjątkowo dużej pojemności.

Wódka w różnych smakach

Nie każdy preferuje picie czystej wódki. Są ludzie, którzy o wiele bardziej lubią kosztować wódkę w różnych smakach. Okazuje się, że do takich trunków używa się zupełnie innych kieliszków do wódki. Te tradycyjne, bez nóżki raczej nie są odpowiednie w tej sytuacji.

Kieliszki do wódki, z jakich powinno się spożywać wódki kolorowe, ale również wódki ekskluzywne, to eleganckie kieliszki z nóżką. Warto zauważyć, iż kieliszki te są bardzo uniwersalne. Picie czystej wódki z tych kieliszków bowiem również jest jak najbardziej wskazane.

Stylowe kieliszki do wódki dostępne są w sklepie Gastrosilesia.pl

https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-motocykla/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/