Motoryzacja

Ubezpieczenie OC możesz kupić z dodatkowymi zabezpieczeniami

To, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe nie oznacza, że musi być najprostsze. Warto bowiem zastanowić się, co jeszcze możemy mieć w pakiecie, aby w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze móc nie mieć problemów. Tym bardziej, że w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód.

Szkodę zgłaszasz do swojego ubezpieczyciela

Przede wszystkim warto dobrze wybrać dobre towarzystwo ubezpieczeniowe, ponieważ jeśli będziemy poszkodowani w wyniku zdarzenia, nie musimy zgłaszać się do ubezpieczyciela sprawcy, ale naszego. To znacznie ułatwia komunikację, a przy tym jest czynnikiem do tego, żeby decydować się na dobrą firmę, a nie przypadkową, która ma tylko najniższą cenę, ale jakość usług jest bardzo niska. Bezpośrednia likwidacja szkód sprawiła, że ubezpieczenie OC nie jest już kupowane dla innego kierowcy, bo jeśli będziemy poszkodowani to my skorzystamy z tych usług, tylko koszt nie zostanie pokryty z naszej polisy, a nasz ubezpieczyciel rozliczy się z firmą sprawcy.

Dodatkowe korzyści z konkretnego ubezpieczenia

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej możemy mieć również inne zabezpieczenia. Jednym z najpopularniejszych jest NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to działa w przypadku śmierci lub uszczerbku na zdrowiu u kierowcy i pasażerów. Poza tym, właściciele nowszych samochodów sięgają również po ubezpieczenie AC, które działa tak, jak ubezpieczenie OC, ale możemy naprawić samochód za pieniądze z polisy, gdy my jesteśmy sprawcami, jest on nieznany lub nikt nie zawinił (na przykład w przypadku zniszczenia auta przez warunki atmosferyczne). Dzięki temu nie musimy się martwić, bo cokolwiek się nie wydarzy, otrzymamy odszkodowanie i będziemy mogli naprawić swój samochód lub kupić nowy.

Dodatkowe korzyści płynące z ubezpieczenia

Ponieważ firmy ubezpieczeniowe musiały bardziej zawalczyć o klientów, możemy się spodziewać wielu zachęcających promocji dotyczących ubezpieczenia OC. Pomijając już kwestię ceny, może się okazać, że będziemy mieli do dyspozycji samochód zastępczy dla nas, albo assistance czy nawet samo holowanie. Wszystkie te możliwości sprawiają, że przy zdarzeniu na drodze nie zostajemy sami z problemem, ale możemy zadzwonić do ubezpieczyciela i przy jego pomocy spokojnie wrócić do domu, a wszystkim za nas zajmie się firma ubezpieczeniowa.

Zobacz: Mandat za brak przeglądu