Ciekawe

Tereny inwestycyjne na Opolszczyźnie i na Śląsku

Dużym powodzeniem wśród inwestorów zagranicznych cieszą się obecnie południowe województwa Polski. To właśnie w tych regionach zainwestowano ponad jedną trzecią środków, jakie przypadają na tereny inwestycyjne. Dzięki nim pojawiło się 1585 nowych miejsc pracy. Dlaczego Południe jest tak atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych?

Stabilna sytuacja rynku terenów inwestycyjnych na w województwach południowych

Sytuacja terenów inwestycyjnych w województwach południowych utrzymuje się na tym samym wysokim poziomie. Inwestorzy doceniają z pewnością dobrą lokalizację, w tym obecność wolnych gruntów znajdujących się wzdłuż autostrady A4. Są one idealne pod zabudowę przemysłową, jak i logistyczną. Nie można się więc dziwić, że na tym rynku odnotowuje się duży wzrost.

Warto również wspomnieć o dobrej infrastrukturze, jaką odznaczają się południowe województwa. Z pewnością ten czynnik miał ważny wpływ na to, że zagraniczni inwestorzy zostawili w Polsce niespełna 660 mln euro w roku ubiegłym. Z tej kwoty prawie 264 mln przeznaczono na zakup terenów inwestycyjnych znajdujących się w województwie dolnośląskim, opolskim, podkarpackim i małopolskim. Oprócz infrastruktury ważna jest też lokalizacja inwestycji i stąd właśnie duże zainteresowanie terenami, które znajdują się na przykład w Krakowie.

Czynniki, które wpływają na powodzenie inwestycji

Na powodzenie tak wielu inwestycji z pewnością ma też wpływ potencjał badawczy tutejszych uczelni, jak i dobrze wyszkolona kadra młodych i ambitnych ludzi. Nie sposób też pominąć różnych zachęt i preferencyjnych warunków, na jakich realizowane są różne inwestycje. Warto wspomnieć o terenach inwestycyjnych znajdujących się w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, które są zlokalizowane między innymi w Katowicach, w Krakowie, czy w Legnicy.

Pojawiają się też nowe projekty przemysłowe i logistyczne, które sprawiają, że tereny inwestycyjne także zyskują na atrakcyjności. Tworzą się bowiem lepsze węzły komunikacyjne, a przy okazji udaje się te tereny funkcjonalnie łączyć z różnymi projektami. Nie można się więc dziwić, że to właśnie te planuje się już dzisiaj kolejne inwestycje przemysłowe, logistyczne, a także planuje rozwój obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest

https://beesafe.pl/portalklienta/logowanie zobacz Kwietnik kubik stalowy loft