Motoryzacja

Telematyka DBK – GPS dla pojazdów ciężarowych

System telematyczny jest bardzo dobrym partnerem dla firm przewozowych, które chcą jeszcze lepiej zadbać o swoich kierowców i flotę samochodów ciężarowych. Na rynku istnieją różne rodzaje telematyki pochodzącej od różnych autorów. Jednym z nich jest firma od wielu lat działająca w branży TSL – Grupa DBK. GPS dla pojazdów ciężarowych, raporty spalania, system obsługi klienta czy Truck Assistance to tylko jedne z wielu możliwości jakie daje telematyka Dbkfleetmanagement.

Dlaczego warto nawigować swoje pojazdy?

Nawigacja własnych pojazdów ciężarowych jest bardzo przydatna. Mowa tu nie tylko o spokoju ducha i możliwości poznania położenia swojego samochodu o każdej porze dnia i nocy. Mowa tu również o inteligentnym planowaniu podróży pojazdów i ewentualnych zmianach ich kursu. W świecie TSL już nie raz zdarzyła się sytuacja, w której samochód nagle musiał zmienić swoją trasę. Znając położenie własnych pojazdów przedsiębiorca może najlepiej ocenić, który z nich może zmienić swój kurs i ewentualnie wykonać nagłe, dodatkowe zlecenie. Jeżeli kierowca już znajduje się w pobliżu punktu dostaw to firma zaoszczędzi sporo kosztów związanych z wydatkami na paliwo.

Zmiany kursów to nie jedyna opcja, w której przydaje się oprogramowanie od DBK. GPS dla pojazdów ciężarowych jest również wspaniałym zabezpieczeniem swojego dobytku. Sam pojazd ciężarowy jest niezwykle drogi. Dodając do tego cały towar, który przewozi często kwoty są astronomiczne. Dla niektórych osób jest to bardzo kusząca ,,zdobycz”, którą może ukraść. Niestety kradzieży z roku na roku przybywa dlatego warto jest dmuchać na zimne i zabezpieczyć swoje auta poprzez moduł GPS tak, aby móc zareagować w przypadku najgorszego scenariuszu.

Podsumowanie

Jak widać system telematyczny może być naprawdę przydatny dla zabezpieczenia swojej firmy i uzyskania jeszcze lepszych wyników finansowych. Warto również dowiedzieć się nieco więcej o systemie wsparcia kierowców, za który Dbkfleetmanagement jest uwielbiany.

https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/ https://beesafe.pl/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/