Dom i Wnętrze

Świece zapachowe z drewnianymi knotami

Wszystkim w dzisiejszych czasach rządzi moda. Podoba nam się jedna rzecz, ale z czasem już się nam trochę opatrzy, po czym popularność zdobywa coś innego i w efekcie przerzucamy się na to nowe coś. Po prostu moda. Świece zapachowe wcale nie są wolne od tego fenomenu. Pojawia się tutaj naprawdę wiele ciekawostek. W ostatnim czasie furorę robią słoiczki, w których świece zapachowe są chowane. Znacznie większą rewelacja są jednak specjalne knoty drewniane.

Knoty z drewna

Świece zapachowe wykorzystujące knoty drewniane są pomysłem stosunkowo nowym, jeśli chodzi o szersze grono użytkowników. Jest to bowiem rozwiązanie klasyczne, które wykorzystywane było od bardzo dawna, co prawda tylko w celach czysto praktycznych. Knoty drewniane mają bowiem to do siebie, że ich ogień jest znacznie mniejszy, a do tego można sterować intensywnością spalania się świecy, jeśli wykonujemy knoty tego typu własnoręcznie. Kiedyś knoty drewniane wykorzystywane były tam, gdzie chcieliśmy mieć mniej światła, a teraz knoty drewniane zdobią świece zapachowe przeznaczone do bardzo długiego czasu palenia.

Drewniane knoty w praktyce

Knoty drewniane mają w zasadzie same pozytywne cechy, ponieważ są w pełni naturalne, dobrze się palą, nie dymią i ogólnie nie można im nic zarzucić. Jedynym problemem może być to, że nie zawsze równomiernie się palą. Warto jest je po zgaszeniu świeczki przyciąć, by miały około 5 milimetrów wysokości w stosunku do poziomu zaschniętego wosku. Daje to najlepsze efekty i sprawia, że świece zapachowe nie palą się potem zbyt dużym płomieniem.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/