Dom i Wnętrze

Stojaki rowerowe

Rower stanowi duże udogodnienie w codziennym funkcjonowaniu – umożliwia szybkie i sprawne przemieszczanie się, co jest wyjątkowo korzystną alternatywą w odniesieniu do podróżowania komunikacją miejską lub samochodem. Omijanie korków, troska o ekologię oraz wzmacnianie własnej kondycji fizycznej skłaniają do korzystania z tego środka transportu.

Miejsca do parkowania rowerów

Problemem dla osób poruszających się na rowerze może okazać się zbyt mała ilość miejsc, przeznaczonych do parkowania rowerów. Możliwość pozostawienia roweru w bezpiecznym i łatwo dostępnym miejscu okazuje się niezbędna i wysoce pożądana przez praktykujących rowerzystów.

Rozwiązaniem podobnego problemu mogą okazać się stojaki na rowery, coraz częściej montowane w miejscach uczęszczanych przez rowerzystów lub miejscach użyteczności publicznej.

Zalety korzystania ze stojaka na rowery

Stojaki na rowery zapewniają niemal stuprocentowe bezpieczeństwo przymocowanych do nich rowerów – zapięcie ramy roweru do uchwytu stojaka uniemożliwia dokonanie kradzieży w prosty i nieskomplikowany sposób. Konieczność wykonywania specjalistycznych manewrów, w celu skradzenia roweru skutecznie zniechęca potencjalnych złodziei.

Ponadto stojaki na rowery zapewniają porządek w miejscu parkowania sporej niekiedy liczby pojazdów dwukołowych – przypięcie rowerów w szeregu lub wokół stojaka wygląda schludnie i estetycznie, będąc jednocześnie wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Stojaki na rowery – gdzie znaleźć?

Podróżując po mieście często można natknąć się na coraz bardziej popularne rozwiązanie, jakim są omawiane stojaki rowerowe. Pojawiają się one w coraz większej ilości miejsc, z uwagi na wzrost liczebności aktywnych rowerzystów.

Stojaków można więc spodziewać się przy większych sklepach, w bliskiej okolicy miejsc pracy, jak i pod szkołą, przedszkolem czy uczelnią. Również urzędy oraz firmy zaczynają dbać o swoich klientów, którzy przemieszczają się na rowerach i potrzebują mieć możliwość zaparkowania swoich pojazdów w bezpieczny i wygodny sposób.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

zobacz https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/