Ciekawe

Spray na gardło – skuteczny lek na gardłowe sprawy

Gardło z racji ciągłego kontaktu z zimnym lub gorącym powietrzem, żywnością oraz wdychanymi drobnoustrojami, narażone jest na podrażnienie, przesuszenie i infekcje. Kaszel, chrypka i drapanie w gardle mogą zatem wynikać nie z faktu toczącej się infekcji, ale przesuszenia błon śluzowych. Warto wtedy sięgnąć po miejscowo działające substancje nawilżające, łagodzące i przeciwzapalne. Najwygodniejszym sposobem ich aplikacji jest spray na gardło.

Kiedy sięgnąć po spray do gardła?

Wskazaniami do stosowania spray na gardło są infekcje gardła o podłożu bakteryjnym lub wirusowym. Najczęściej towarzyszy im silny ból gardła, kaszel i chrypka. Po spray warto sięgnąć także w przebiegu alergii czy przynosowego zapalenia zatok.

Spray na gardło wspomoże kondycję gardła podczas narażenia na szkodliwe czynniki środowiskowe – zanieczyszczenie powietrza pyłami czy drażniącymi gazami, przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych lub przegrzanych, bez systemu nawilżania powietrza.

Nawilżanie gardła to podstawa

Skład sprayu na gardło bazuje najczęściej na substancjach o właściwościach nawilżających. Nawilżanie śluzówki gardła łagodzi wszystkie objawy dyskomfortu i przyspiesza leczenie. Tworzy warstwę ochronną ograniczającą przenikanie drobnoustrojów, ograniczając zasięg infekcji.

Najczęściej stosowane są wyciągi ziołowe – z nagietka, prawoślazu, porostu, tymianku czy mięty. Inne substancje nawilżające to oliwa z oliwek, miód, propolis czy witaminy A i E. Są to naturalne substancje, które działają łagodnie, aczkolwiek bardzo skutecznie.

Uderz w ból i stan zapalny

Najsilniej działającymi składnikami sprayu na gardło są niesteroidowe leki przeciwzapalne. Przenikają one w głąb błon śluzowych gardła, skutecznie zwalczając stan zapalny i działając przeciwbólowo. Przynoszą natychmiastową ulgę i skracają czas trwania infekcji.

Spray do gardła powinien być aplikowany co 4 – 6 godzin, przez okres trzech dni. Jeśli po upływie takiego okresu czasu nie ma zauważalnej poprawy, należy skonsultować się z lekarzem kierowcy powinny zwrócić baczną uwagę, czy w składzie sprayu nie ma etanolu.

Do przygotowania artykułu wykorzystano materiały dostarczone przez firmę Tactica – producenta sprayu na gardło Gardimax

https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ zobacz zobacz