Ciekawe

Skrzynka na piwo – zalety stosowania w transporcie

Masowy transport napojów, szczególnie dotyczy to piwa w szklanych butelkach jest niezwykle istotną częścią procesu produkcji i dystrybucji towarów dla wielkich kompanii piwowarskich. Dlatego używane są do tego celu specjalnie przystosowane i wyprodukowane skrzynki po piwie, które pozwalają na optymalizację oraz maksymalne zmniejszenie kosztów transportu.

Jaka skrzynka na piwo jest stosowana w transporcie?

Standardowa krata piwna jest zaprojektowana w sposób, który maksymalnie chroni butelki szklane przed ryzykiem stłuczenia, a także pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych, a także transportowych.

Najczęściej skrzynka na piwo wykonana jest z tworzywa plastikowego o bardzo wysokich parametrach trwałości i odporności na wszelkie niekorzystne warunki, które mogą występować podczas przewozu. Wysokość bocznych ścianek jest dostosowana do konkretnej butelki, a środek skrzynki po piwie posiada podzieloną powierzchnię na kratki, które idealnie odpowiadają średnicy dna naczynia szklanego.

W jaki sposób standardowe pojemniki na butelki ułatwiają transport?

Każda z firm produkujących piwo zakupuje skrzynki o wymiarach, które odpowiadają ich wyrobom. Kraty piwne używane do przewozu posiadają dokładnie takie same wymiary, dzięki temu w łatwy sposób można zestawiać je w dowolnych konfiguracjach.

Każda powierzchnia pojazdów ciężarowych posiada określoną kubaturę części transportowej i dlatego skrzynki po piwie, które są standardowe można rozmieszczać w taki sposób, aby taką powierzchnię maksymalnie wykorzystać. Zdecydowanie używanie takich pojemników znacznie zmniejsza koszty przewozu oraz gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla towaru.

Jaki wpływ ma krata piwna na lepsze magazynowanie?

Używanie do transportowania oraz magazynowania standaryzowanych pojemników, takich jak skrzynka na piwo w znacznym stopniu ogranicza powierzchnię magazynu, jaka jest konieczna do przechowania większej partii towaru. Dzięki ich zastosowaniu można również używać do przewożenia dowolnej ilości skrzynek wózków widłowych lub innych urządzeń przewożących palety.

Ważnym aspektem jest także możliwość przechowywania pustych butelek zwrotnych, co ma duży wpływ na ograniczenie produkcji odpadów oraz śmieci, a przez to na ochronę środowiska naturalnego. Jest to obecnie sprawa priorytetowa.

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ zobacz wiecje zobacz wiecje