Dom i Wnętrze

Rodzaje kabin prysznicowych

W niektórych łazienkach nie ma miejsca na wannę. Są także ludzie, którym brakuje czasu na długie kąpiele w pachnącej pianie. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie kabiny prysznicowej. Jednak ta decyzja nie kończy naszych dylematów związanych z urządzaniem łazienki. Na rynku jest bowiem dostępne całe mnóstwo różnych modeli kabin i trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele właściwości, aby wybrać taką, która najlepiej wpisze się w nasze potrzeby. Jakie rodzaje kabin wyróżniamy?

Umiejscowienie

Podstawowe kryterium, w oparciu o które możemy podzielić kabiny prysznicowe to ich umiejscowienie. Wyróżniamy kabiny wolnostojące, przyścienne, narożne, wnękowe i montowane na wannach (czyli parawany). Czym charakteryzuje się każda z nich?

Kabiny wolnostojące

Aby zdecydować się na tego typu kabinę, potrzebujemy naprawdę dużej łazienki. Nie powinien mocno ograniczać nas także budżet, gdyż kabiny wolnostojące często są drogie i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zwykle mają także designerski wygląd, więc są prawdziwą ozdobą łazienki. Dla posiadaczy wielkich łazienek i grubych portfeli, bez wątpienia będzie to najlepszy wybór.

Kabiny przyścienne

To rodzaj kabin, które znajdują się przy ścianie łazienki. Na owej ścianie montowana jest bateria. W kabinach przyściennych wyróżniamy Kabiny prysznicowe kwadratowe, prostokątne czy półkoliste.

Kabiny narożne

Świetne rozwiązanie dla małych łazienek i jedna z najczęściej wybieranych kabin to kabina narożna. Nie zajmuje ona wiele miejsca, gdyż efektywnie wykorzystuje róg łazienki. Do jej zalet należy także łatwy montaż oraz niekłopotliwe utrzymanie w czystości.

Kabiny wnękowe

Kabiny wnękowe to świetna oszczędność miejsca oraz materiału. Ich ścianki stanowią bowiem ściany wnęki, które już znajdują się w łazience, a my musimy zamontować jedynie drzwi. Jeżeli zatem w naszym pomieszczeniu kąpielowym znajduje się wnęka, jest to świetny pomysł, aby ją efektywnie wykorzystać.

Kabiny montowane na wannach

Jeśli miejsce nie jest dla nas ograniczeniem, ale wciąż nie możemy się zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem do naszej łazienki będzie wanna czy prysznic – warto przemyśleć kabinę montowaną na wannie. Chodzi o częściową zabudowę wanny, czyli tak zwane parawany. To świetne rozwiązanie dla niezdecydowanych albo do łazienek, z których będzie korzystać wiele osób i każda z nich ma inne preferencje dotyczące wyboru wanny lub prysznica. Nie jest to natomiast wygodna opcja dla osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych. Wejście do wanny z zabudową prysznicową jest zwykle trudniejsze niż w przypadku klasycznej wanny. Przed dokonaniem tego wyboru weźmy zatem pod uwagę potrzeby całej rodziny.

Na brodziku czy na podłodze

Kabinę można zamontować zarówno na wannie, jak i na brodziku czy na podłodze. To ostatnie rozwiązanie będzie wygodne dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Ponadto, prysznice tego typu są coraz popularniejsze ze względu na swój design. Ciekawe kabiny prysznicowe kwadratowe zamontowane na podłodze sprawiają, że łazienka prezentuje się nowocześnie.

https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-motocykla/