Zdrowie i Uroda

Profilaktyczne funkcje masażu

Czy masaże maja sens? -zastanawiają się nieraz osoby, które z masażem nie miały do czynienia, bądź też miały przelotnie. Mają, jak najbardziej. Szczególnie, kiedy wykonywane są przez wykwalifikowanego terapeutę, który nie będzie przez godzinę wykonywał narzuconego zabiegu, a dobierze zastosowane techniki masażu leczniczego do osoby, łącząc je w zależności od tego, co wyczyta badając manualnie nasze ciało.

Organizm jako całość

Choć współczesna medycyna ze swoim podejściem nauczyła nas, że dzielimy się na dryfujące w przestrzeni żołądki, łokcie, kręgosłupy, etc. i w ten też sposób próbuje nas leczyć, nie należy zapominać, że poszczególne narządy wpisują się w całość organizmu.

Organizm z kolei napędzany jest i regulowany przy pomocy mózgu, który z kolei powiązany jest z tym, co przeżywamy i myślimy. I to procesy dziejące się na poziomie naszej psychiki często zapoczątkowują proces chorobowy ujawniający się w ciele.

Długofalowe skutki stresu

Dla przykładu-osoby zestresowane często „kulą się” w sobie, spuszczają głowy w dół, chodzą przygarbione, z zapadniętą klatką piersiową i kością ogonową wypchniętą w przód, „z podkulonym ogonem”. Taka postawa prowadzi z czasem do zmiany naturalnych krzywizn kręgosłupa (lordozy i kifozy), a te z kolei do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które skutkują uporczywym bólem, a w końcu przepuklinami w obrębie kręgosłupa. Procesowi towarzyszą spięte mięśnie, co z czasem przerodzić się może w bóle kostne i zwyrodnienia stawów.

Chroniczny stres powoduje wydzielanie w organizmie substancji, które hamują wydzielanie innych, w wyniku czego zaburzona zostaje praca narządów, zaburza się praca układu pokarmowego… efekt domina kończy się nowotworem. A wszystko zaczęło się od głowy.Co ma do tego masaż leczniczy? W opisanej wyżej sytuacji pacjent latami leczony będzie oddzielnie na kręgosłup (leki przeciwzapalne i rozluźniające), oddzielnie układ pokarmowy (leki na wzdęcia i zaparcia). Następnie być może dojdzie do operacji kręgosłupa. I tak dalej.

Masaż a profilaktyka

Tymczasem w opisywanym przypadku, kiedy pacjenta przygniata stres, dobry fizjoterapeuta, specjalista od różnych form masażu leczniczego, wyczuje odpowiednie napięcia w ciele, poro zluźnia punkty spustowe, pojawiające się na spiętych mięśniach, poprzez pracę z ciałem pacjenta zmniejszy ból i dolegliwości, a masaż leczniczy spowoduje wydzielanie się endorfin, które wspierają procesy obronne i naprawcze organizmu.

Ponadto fizjoterapeuta doradzi, jak zapobiegać dalszemu rozwojowi degeneracji organizmu i być może podszepnie, gdzie szukać pomocy w stresie. W ten sposób masaż będzie nie tylko leczył, ale i zapobiegał dalszym uszkodzeniom organizmu poprzez oddziaływanie na psychikę i efekt rozluźnienia mięśni, które wbrew pozorom mają znaczenie nie tylko u sportowców. Do tego zaoszczędzi pacjentowi konieczności łykania wielu proszków, które podziałaby na chwilę.

Masaż leczniczy znajdziesz w ofercie Manicure i pedicure dostępne są w ofercie Medica SPA Warszawa

https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/ zobacz wiecje