Ciekawe

Praca dla opiekunek w Niemczech

Busy Niemcy

Coraz większa ilość Polek decyduje się na pracę zarobkową w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych. W Niemczech osoby starsze najczęściej oddawane są do domów opieki, jednak wiele rodzin pragnie zapewnić spokojną starość seniorom w rodzinnym domu. Aktywni zawodowo Niemcy decydują się na zatrudnienie opiekunki, która w ciągu dnia przygotuje posiłki dla seniora, pomoże w codziennych obowiązkach (ubranie się, toaleta, spacer). Co istotne – nie jest tu wymagana doskonała znajomość języka niemieckiego!

Sprawy prawne związane z wyjazdem

O ile jeszcze kilka lat temu Polki podejmowały pracę opiekunki nielegalnie, o tyle teraz polski i niemieckie prawo pozwoliło na unormowanie kwestii zarobku, odprowadzanego podatku. Polski mogą pracować legalnie, są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym. Podczas swojej pracy mogą liczyć na zakwaterowanie (najczęściej w domu, w którym mieszka senior), wolne dni (najczęściej w weekendy). Raz na 1-2 miesiące mogą one również pojechać do domu – w tym czasie zastępują ją bliscy seniora.

Aby móc w dowolnej chwili szybko przedostać się do Polski najwygodniej skorzystać z licznych połączeń autobusowych i busów. Kursują one każdego dnia z największych, niemieckich miast. Przejazd busem łączy komfort oraz szybkie dotarcie do celu. Sprawdź najlepsze oferty przewoźników – Busy Niemcy.

https://beesafe.pl/porady/przeglad-motocykla/ zobacz wiecje https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/