Ciekawe

Podróż na Dominikanę – co ze sobą zabrać?

Wakacje na Dominikanie

Przygotowując się do wakacji, warto pamiętać, aby jak najlepiej spakować bagaż. Wakacje w kraju będą wymagały od nas zabrania zupełnie innych rzeczy niż wakacje egzotyczne, w ciepłych krajach. Pakując się, warto zastanowić się, jaka pogoda panuje w kraju docelowym oraz czy wieczorami nie będzie chłodniej niż w ciągu dnia. Podczas pakowania nie wolno zapomnieć nam o konkretnych elementach ubioru (kostium kąpielowy, kurtka, spodnie), ale i dopasowanych do pogody kosmetykach. Od czego zacząć?

Dominikana – kierunek do raju!

Wakacje na Dominikanie to marzenie niejednego globtrotera, ale przygotowanie do egzotycznej wyprawy może okazać się nieco bardziej wymagające niż w przypadku wakacji w kraju czy samochodowego wyjazdu do krajów ościennych. Przede wszystkim wynika to z podróży samolotem. Linie lotnicze wymagają od pasażerów konkretnych rozwiązań (np. płyny w pojemnikach 100 ml). Warto zastanowić się nad bagażem na kilka dni przed wylotem, aby być pewnym jego zawartości. Dominikana to wyspa ciepła, która z pewnością zaskoczy nas wspaniałymi plażami i lazurową wodą. Dlatego też pierwsze rzeczy, jakie powinny znaleźć się w naszej walizce to kostium kąpielowy, okularki do pływania, kremy z filtrami oraz okulary przeciwsłoneczne. Konieczne są także nakrycia głowy! Do walizki warto zapakować również długie spodnie na chłodniejsze wieczory – dzięki nim będziemy mogli cieszyć się z pięknej, egzotycznej nocy, nie marznąc! Podczas pobytu na Dominikanie na pewno zdecydujemy się na trekking czy zwiedzanie wyspy przy pomocy samochodu. Najlepszym strojem okażą się krótkie spodenki oraz bawełniana koszulka, pozwalająca skórze oddychać.

Dominikana może zaskoczyć nas nieco wietrzną pogodą – o tym naprawdę musimy pamiętać. Kiedy wyruszymy na zwiedzanie wyspy, warto mieć również przy sobie bluzę z długim rękawem. Dzięki temu ochronimy skórę przed chłodniejszymi podmuchami.

W kwestii butów najrozsądniej postawić na funkcjonalność. Po wspaniałych plażach Dominikany możemy przechadzać się w klapkach czy sandałach. Podczas zwiedzania odpowiednie okażą się wszelkie adidasy czy obuwie sportowe. Być może warto zrezygnować z wysokich szpilek na rzecz wygody i komfortu dla stóp – im również należą się wakacje!

Pakowanie kosmetyczki

Podczas egzotycznych wakacji istotne jest posiadanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. W dalszej kolejności odpowiednie okażą się chusteczki nawilżające, odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

zobacz zobacz Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft