Dom i Wnętrze

Oryginalne zdobienia łóżek

Współcześnie szukamy mebli funkcjonalnych, ale jednocześnie nietuzinkowych. Producenci prześcigają się więc w propozycjach nietypowych, oryginalnych i ciekawych projektów szaf, regałów, komód, łóżek i innych przedmiotów. Wybór nie jest łatwy – warto więc przyjrzeć się z bliska dwóm najgorętszym trendom ostatnich sezonów: tapicerowaniu oraz wykorzystaniu zagłówków!

Tapicerowane elementy łóżka

Przez długi czas klasyczne tapicerki kojarzyły nam się wyłącznie z wzornictwem rodem z lat 60. czy 70. Obecnie trend ten jest jednym z najbardziej pożądanych, lansowanym przez wszystkich projektantów mebli. Tapicerowane elementy najlepiej prezentują się w przypadku łóżek – łóżka drewniane uzupełnione kontrastowymi tkaninami to prawdziwy hit sezonu!
Tapicerki tworzone są z trwałych materiałów o grubych splotach, zgodnie z trendem skandynawskim. Materiały są odporne na ścieranie, mechacenie. Gruby splot przywodzi na myśl ciepłe koce, nadaje wnętrzu ciepła.

Drugim gorącym trendem są zagłówki. Są one najczęściej tapicerowane, przez co pozwalają na izolowanie nas od ściany i zapewniają ciepło. Zagłówki to świetne rozwiązanie dla osób ceniących wieczorną lekturę czy oglądanie filmów. Zagłówki prezentują się najlepiej w dużych pomieszczeniach, tworząc kontrast dla ściany.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/