Dom i Wnętrze

Ogród jeszcze bliżej natury

Ogród to miejsce, gdzie pośród żywej roślinności i zapachu świeżej trawy możemy bez reszty zapomnieć o otaczającym świecie. Obcowanie z naturą jest szczególnie cenne, kiedy większość czasu spędzamy pośród rozgrzanego do czerwoności betonu, w zatłoczonych miejskich autobusach i głośnych galeriach handlowych. Jak stworzyć w ogrodzie klimat sprzyjający wyciszeniu i jeszcze bardziej podkreślić piękno otaczającej przyrody? Sprawdź!

Naturalistyczna kompozycja

Jeśli chcesz stworzyć tuż za progiem domu prawdziwie sielski klimat, zapomnij o równo przyciętych żywopłotach, precyzyjnie skomponowanych rabatach i bukszpanowych rzeźbach. Porzuć symetrię i precyzję na rzecz naturalnie występującego w przyrodzie nieładu i artystycznego chaosu. Kiedy posadzisz gdzieniegdzie polne kwiaty (w sklepach dostępne są specjalne nasiona zmieszanych dzikich okazów) szybko okaże się, że Matka Natura tworzy najlepsze kompozycje.

Romantyczna pergola

Nawet prosta, klasyczna pergola może stać się romantyczną ozdobą w sielskim stylu, która zapewni odrobinę cienia w upalne dni. Wybierz duży model, nieco przypominający baldachim ogrodowy. Jeśli zależy Ci na prawdziwie naturalnym efekcie, warto wybrać modele drewniane, nie metalowe. Kolejnym krokiem jest posadzenie roślin pnących, które będą rozrastać się na konstrukcji, tworząc zwarte zarośla. Winorośl japońska, bluszcz czy wiciokrzew będą prezentować się efektownie. Pod takim naturalnym zadaszeniem ustaw meble ogrodowe, które pomogą Ci się w pełni zrelaksować.

Poczuj klimat!

Dopełnieniem naturalistycznego ogrodu idealnego będzie komplet solidnych mebli. Aby podkreślić główny walor ogrodu, czyli naturalność, postaw na modele wykonane z naturalnych materiałów. Meble ogrodowe z rattanu zapewnią nie tylko wygodę, ale również harmonijnie będą współgrać z naturalistyczną konwencją.

 

 

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz