Ciekawe

Oferta dla rozwijającej się firmy

Nie od dzisiaj wiadomo, że warto się rozwijać. Na różnych polach. Zarówno jeśli mowa jest o strefie prywatnej, jak również biznesowej. W szczególności jeżeli chodzi uwzględnia się prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dobrym krokiem do tego, aby pójść we właściwym kierunku jest ISO 9001.

Bez ISO 9001 

Aby zdać sobie sprawę z tego jak ważny jest certyfikat ISO 9001 warto sprawdzić jak działają firmy, które nie mają takiego dokumentu. Niby nic takiego się nie dzieje. Każdy wie co ma robić, ale jedna z najważniejszych kwestii to brak jednolitych procedur. Przez to właśnie dochodzi do pojawienia się wielu błędów. Takich, które mogą w niekorzystny sposób wpływać chociażby na opóźnienia w zamówieniach czy też na ich jakość. Audyt ISO 9001 pozwala na wprowadzenie jednolitych procedur, które dążą do maksymalizacji korzyści. To właśnie dzięki nim potencjalne zagrożenia zostają zredukowane do minimum a nawet do zera. Firma nie może działać tylko w oparciu o wiedzę pracowników. Tym bardziej, że personel może się często zmieniać. Tym ważniejsze są procedury, które pomagą ustalić sam proces certyfikacyjny. Ich potwierdzenie, bieżące stosowanie sprawi, że taka firma jak chociażby DJB doradztwo będzie w stanie przyznać certyfikat ISO 9001.

Cele jakościowe 

ISO 9001 to dobra oferta dla rozwijających się firm. W szczególności jeżeli chodzi o określenie celów jakościowych. W tym przypadku mówi się o celach realnych, mierzalnych, które można zrealizować w przewidzianym czasie. Porządna firma nie gdyba, że można by coś zrobić. Oni będą wiedzieć na co tak naprawdę mogą sobie pozwolić. Certyfikat ISO 9001 i wiedza, która została razem z nim przyswojona sprawia, że każda z osób tak naprawdę wie kto powinien zabrać się za wykonanie poszczególnych prac. Każdy z tych mierzalnych celów przypisany jest do poszczególnych komórek.

Firma będąca w posiadaniu ISO 9001 doskonale potrafi określić w jakim miejscu aktualnie się znajduje i na co tak naprawdę może sobie pozwolić. W biznesie nie ma miejsca na coś takiego jak pobożne życzenia – tym bardziej, że mogą pociągnąć one za sobą zbyt duże koszta. Cele jak również możliwość ich osiągnięcia badane są chociażby pod kątem takich aspektów, jak chociażby:

  • zasoby finansowe, 
  • obciążenie personelu, 
  • czas na zmiany, 
  • możliwości rynkowe.

Tylko dzięki temu zostaną ustalone pierwsze i kolejne cele jakościowe, które pomagają rozwijać się w prawidłowym kierunku danej organizacji. 

 

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://beesafe.pl/opinie/ zobacz