Zdrowie i Uroda

Odwrócona osmoza sposobem na czystą i smaczną wodę

Odwrócona osmoza jest efektywnym i w pełni bezpiecznym sposobem filtrowania wody. Osmoza polega na samorzutnym przenikaniu cząsteczek przez półprzepuszczalną membranę, co sprawia, że zostaje wyrównane ich stężenie. Procesy osmotyczne zachodzą w organizmach żywych. W przypadku odwróconej osmozy, stosowanej w filtrach wodnych, proces osmotyczny zmienia kierunek.

Zasada działania filtrów osmotycznych

Filtry wodne, które wykorzystują zasadę odwróconej osmozy posiadają półprzepuszczalną membranę o bardzo małych porach. Napór ciśnienia w instalacji hydraulicznej przeciska wodę przez warstwy membrany. Cząsteczki wody przechodzą przez pory, a zanieczyszczenia zostają zatrzymane przez tę barierę.

Proces trwa do momentu osiągnięcia przez ciecz tzw. równowagi osmotycznej, czyli całkowitego oczyszczenia. Pozostałe zanieczyszczenia trafiają do kanalizacji.

Odwrócona osmoza najskuteczniejszym sposobem filtracji

Technologia odwróconej osmozy jest najdokładniejszym rozwiązaniem filtrującym spośród wszystkich filtrów do wody. Przez membranę osmotyczną nie przechodzą zanieczyszczenia o rzędach wielkości od 0,1 do nawet 0,001 mikrometra. Dzięki temu filtr zatrzymuje do 99% niepożądanych związków.

Oczyszczona woda jest wolna od zabrudzeń mechanicznych, pierwotniaków, wirusów i bakterii, a nawet jonów. Osiągnięte jest to przez zastosowanie w filtrze nie tylko membrany osmotycznej, ale również dodatkowych filtrów węglowych i specjalnych lamp UV.

Zastosowanie i montaż filtrów z odwróconą osmozą

Tak wielka efektywność sprawia, że filtry z odwróconą osmozą doskonale nadają się do domów, w których mieszkają małe dzieci oraz osoby cierpiące na alergie skórne.

Filtry należy montować w miejscu czerpania wody, np.w szafce pod zlewozmywakiem. By filtry działały prawidłowo ciśnienie w rurach musi być odpowiednio wysokie – powyżej 2,8 barów. Przy niższym ciśnieniu odwrócona osmoza nie zachodzi i system nie działa.

Woda o doskonałym smaku i bogata w minerały

Ponieważ woda w trakcie procesu odwróconej osmozy może zostać pozbawiona składników mineralnych, w większość filtrów działających na tej zasadzie instaluje się specjalne mineralizatory, które przefiltrowaną wodę uzupełniają w pierwiastki i sole mineralne.

Żeby ciszyć się smaczną i zdrową wodą wystarczy zainstalować nowoczesne i skuteczne filtry do oczyszczania wody, które działają na zasadzie odwróconej osmozy. Ich technologia jest prosta i bardzo niezawodna, oparta jest bowiem na naturalnym zjawisku, zachodzącym we wszystkich organizmach żywych.

Źródło http://wodanet.pl/

https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ zobacz https://beesafe.pl/porady/najtansze-ubezpieczenie-zdrowotne/