Dom i Wnętrze

Nowoczesne pergole tarasowe w polskich domach

Możliwości na aranżowanie naszych tarasów jest bardzo wiele – możemy wybierać pomiędzy konkretnymi meblami, dodatkami, rodzajami zadaszenia. Podczas dobierania tych elementów zazwyczaj zwracamy uwagę wyłącznie na ich estetykę i piękno. To błąd – zdecydowanie częściej powinniśmy myśleć także o funkcjonalności oraz klasie materiałów.

Czy pergola sprawdzi się na każdym tarasie?

Wśród coraz chętniej wybieranych rozwiązań tarasowych wymienia się nowoczesne pergole tarasowe. Są one doskonałą alternatywą dla klasycznych parasoli ogrodowych, które nie tylko dawały nam jedynie skrawek cienia, ale również wymagały stałego przesuwania, aby cień ten padał tam, gdzie chcemy.

W przypadku tarasoli sprawa jest znacznie prostsza – konstrukcja pozwala na zadaszenie wybranej przez nas części tarasu przy minimalnej ilości podpór. Dach tarasoli może być składany, przez co użytkownik sam decyduje, jak wiele światła przedostaje się pod tarasolę.

Pergole nowoczesne konstruowane są w taki sposób, aby wpływać na estetykę tarasu i upiększać go. Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby ten funkcjonalny dodatek był prawdziwą ozdobą. Kolor konstrukcji wybiera użytkownik z palety ponad 200 klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych.

Jak wznoszone są pergole nowoczesne?

Pergole wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo – dzięki temu możemy mieć pewność, że będą one zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wewnątrz struktury znajduje się system odprowadzania wody. Dach tarasoli może być wykonywany na kilka sposobów – obecnie najchętniej kupowane są modele z zadaszeniem lamelowym, którego elementy obracają się o 135 stopni wokół własnej osi. Dachy tarasoli zabezpieczone są przed promieniowaniem UV, nagrzewaniem, działaniem wody i wnikaniem brudu.


 

Industrialny dębowy stolik nocny loft Wysoki stolik do kuchni https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/