Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble designerskie jako cząstka sztuki na co dzień

Wielka sztuka na co dzień? Ten ambitny projekt wydaje się przekraczać nasze możliwości. Niekoniecznie. Żeby obcować ze sztuką każdego dnia, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Nie chodzi tutaj tylko o dostępność dzieł sztuki w sieci, ale o ich bliskość w realnej przestrzeni. W postaci obrazów, fotografii artystycznych, miniaturowych rzeźb, plakatów. Ale sztuka w codzienności i sztuka codzienności to także nowoczesne meble designerskie. Takie cząsteczki artyzmu, które są na wyciągnięcie ręki. Użyteczny wymiar sztuki.

Nowoczesne meble designerskie w wymiarze tworzenia

Meblując wnętrza nowoczesnymi meblami designerskimi, uczestniczymy w procesie rozpowszechniania sztuki. Nagle najtrudniejsze koncepcje artystyczne czy najważniejsze kierunki w sztuce XX i XXI wieku stają się dostępne i przystępne. Kubizm przejawia się w postaci wieloelementowych regałów drewnianych. Abstrakcja geometryczna pojawia się w pokoju, w którym stoi minimalistyczna meblościanka. Postmodernistyczne przeplatanie się stylów widać na przykład w designerskich meblach tapicerowanych w barokowym duchu, które dawną estetykę totalnie przekształcają.

Designerskie meble nowoczesne jako podstawa spektakularnej metamorfozy

Pragnąc odmienić monotonne wnętrze, warto posłużyć się designerskimi meblami. Spektakularną metamorfozę aranżacyjną mamy wówczas zapewnioną. Gdy w gabinecie stanie industrialny regał na książki i dokumenty. Gdy w salonie pojawi się nietypowy stolik z kawałków nieobrobionego drewna, na których zamocowano szklany blat. Gdy w kuchni ustawimy krzesła oparte na projektach z lat sześćdziesiątych. Gdy do pracowni wybierzemy efektowną komodę lustrzaną, prezentującą się niczym czysty kryształ lub wnętrzarska biżuteria w wielkiej skali.

zobacz zobacz zobacz