Dom i Wnętrze

Nowoczesne budownictwo – domy bez działek

Jeszcze sto lat temu nikt nie mógłby przypuszczać, że technika budownictwa poczyni takie postępy! Starożytni twierdzili, że „nie od razu Rzym wzniesiono”. Na przekór gotowe domy bez działki mogą powstać w zaledwie kilka dni.

GOTOWE DOMY BEZ DZIAŁKI

Wszystko zaczyna się od dobrego planu. Architekci przedstawiają solidne, lecz schematyczne wersje budynku. Ponieważ popyt na mobilne mieszkania dopiero wzrasta, istnieje zaledwie kilka modeli. I choć wyglądem przypominają te tradycyjne, ich wykonanie nawiązuje do filmów science – fiction.

Polem budowy nie jest plac, lecz… fabryka! To właśnie tutaj specjaliści tworzą poszczególne moduły, między innymi szkielet domu. Najczęstszymi materiałami są: drewno, stal, keramzytobeton. Ściany natomiast przyjmują postać ogromnych prostokątnych płyt gipsowo – tekturowych. Całość dostarczana jest od razu na działkę. Dźwig oraz kadra specjalistów ( najlepiej tych zajmujących się również produkcją) zmontuje poszczególne fragmenty.

ZALETY DOMÓW MOBILNYCH

Przede wszystkim za wyborem tego typu mieszkania przemawia szybkość budowy. Uzależniona jest oczywiście od wielkości budynku. Domki letniskowe można zmontować już w jeden dzień, natomiast te ogromne, przeznaczone do wieloletniego użytku, zajmą około 2-3 miesięcy.

Ponadto domy bez działki idealnie sprawdzą się nawet w trudnych warunkach. Czy można by postawić dom na piasku? Nawet bibilijna przypowieść ośmiesza podobną lekkomyślność. Mimo to mobilne mieszkania powstają na nieprzyjaznym gruncie, podmokłych terenach, skałkach. I nadają się do wieloletniego użytku.

Dużą zaletą jest także oszczędność. Modułowe domy nie wymagają placu budowy, ponieważ 80% ich części powstało już w fabryce. Dlatego podwórko nie będzie przypominać pobojowiska. Wymagana jest jedynie odrobina miejsca dla dźwigu.

WADY „PAPIEROWYCH” DOMÓW

Najczęstszą jest właśnie ten utarty stereotyp, uznający je za nieporządne konstrukcje. Dlatego ludzie pochodzący z dość konserwatywnego środowiska raczej nie pozwolą sobie na podobny projekt.

Szczególnie, że modele nie są zbyt wyszukane. Architekci umożliwiają klientowi wybór spośród już stworzonych projektów. W trakcie budowy nie można zmieniać ustawienia ścian ani detali wykończeniowych, jeśli te również ujęto w planach.

Mimo to gotowe domy bez działki zasługują na uwagę. Jako świeże, nowatorskie rozwiązanie idealnie przypadną do gustu nowoczesnego młodego człowieka!

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/