Zdrowie i Uroda

Masaż leczniczy – kiedy może pomóc?

medicaspa-1

Stres połączony z siedzącym trybem życia może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Wiele osób wraca z pracy z uczuciem zmęczenia, któremu towarzyszy ból pleców i głowy, a także obniżony poziom energii. Dodatkowo mogą pojawić się także problemy z zasypianiem, które utrudnią odpoczynek.

Masaż na ból kręgosłupa

Masaż leczniczy jest wskazany dla wszystkich osób, które cierpią na bóle pleców związane między innymi z siedzącym stylem życia. Osoby pracujące przez cały dzień za biurkiem bardzo często narzekają nie tylko na ból pleców, ale także głowy, czy szyi. Tabletka przeciwbólowa przynosi jedynie krótkotrwałą ulgę i nie sprawi, że problem zniknie.

W takiej sytuacji skorzystanie z masażu leczniczego może przynieść bardzo dużą ulgę. Dzięki technikom stosowanym w czasie takich zabiegów można osiągnąć efekty w postaci rozluźnienia napiętych mięśni, co spowoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Na urazy i stłuczenia

Masaż leczniczy jest bardzo często wykorzystywany przez sportowców. Układ ruchowy aktywnych osób narażony jest na wiele różnych przeciążeń, a także urazów takich jak stłuczenia, skręcenia oraz zwichnięcia. Korzystanie z zabiegu zaleca się także po zdjęciu gipsu. W takim przypadku masaż poprawi krążenie i pomoże rozciągnąć zrosty.

Stosowanie masażu leczniczego jest zalecane także w przypadku innych chorób układu ruchowego. Wskazaniem do zabiegów są również choroby stawów i kości oraz przykurcze stawowe. Masaż pomoże odzyskać sprawność w przypadku stanów po zapaleniu narządów ruchu, czyli wiązadeł, mięśni, czy stawów.

Problemy z układem mięśniowy

Prawidłowo wykonany masaż leczniczy będzie miał bardzo korzystne działanie na układ mięśniowy. Jest wskazany między innymi w przypadku osób, które cierpią na zaniki mięśniowe. Taki stan może być spowodowany np. długim przebywaniem w łóżku z powodu choroby, ale także chorobami takimi jak niedowłady oraz porażenia. Skorzystanie z masażu pomoże w podniesieniu sprawności oraz ograniczy dolegliwości bólowe.

Zabieg jest pomocny także w przypadku urazów mięśni takich na przykład jak przewlekłe stany zapalne. Można skutecznie rozluźnić napięte mięśnie i poprawić ich sprawność. Masaż brzucha pobudza także mięśnie narządów wewnętrznych i stymuluje je do prawidłowej pracy.

Przeciwwskazania do masażu

Lista korzyści wynikających z zabiegu masażu leczniczego jest bardzo długa. Istnieją jednak sytuacje, w których stosowanie takiej metody nie jest zalecane. Dotyczy to między innymi wszystkich chorób, które powodują podniesienie temperatury ciała. Nie jest zalecana także we wczesnym okresie po złamaniach oraz urazach. Masażu nie wykonuje się w przypadku występowania zmian dermatologicznych, na przykład zmian łuszczycowych.

Lista zalet, które ma systematyczne korzystanie z masażu jest długa. Takie zabiegi przyniosą pozytywne rezultaty praktycznie dla każdego. Pomogą w obniżeniu poziomu stresu, a także poprawią krążenie krwi, zwiększą naturalną odporność organizmu, poprawią samopoczucie psychiczne oraz ogólny stan zdrowia.

zobacz https://beesafe.pl/porady/darmowy-raport-vin/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/