Zdrowie i Uroda

Masaż dla naszego zdrowia

Masaże są bardzo ważne, nie tylko dla naszego relaksu i odprężenia, ale także i dla zdrowia. Zależnie od tego, z czym się zmagamy, możemy wybrać masaż, który pozwoli nam się wyleczyć z danej dolegliwości bądź zmniejszyć jej objawy.

Masaże lecznicze to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają migreny, depresje, bóle zębów, bóle kręgosłupa, karku, zmagają się z rwą kulszową bądź cierpią na reumatyzm.

Masaż kontralateralny

To rozwiązanie dla tych, którzy przez długi czas mieli unieruchomioną kończynę. Taki masaż leczniczy pozwala na szybsze zrośnięcie się kości oraz nie dopuszcza do przykurczu wiązadeł i zesztywnieniu stawów. Należy jednak nastawić się na to, że ten typ masażu leczniczego jest nieco bolesny, ale warto dla znaczących efektów.

Masaż wirowo- wodny

Ten typ masażu to rozwiązanie dla tych, którzy cierpią na reumatyzm. Ciepła, lekko masująca woda pozwala na relaks i zmniejszenie bólu. Taki rodzaj masażu leczniczego jest polecany przy reumatyzmie oraz problemach z kręgosłupem.

Masaż punktowy

Ten rodzaj masażu leczniczego zaliczany jest do masaży przeciwbólowych. Masażysta uciska określone miejsce przez kilka sekund, stąd wzięła się nazwa tego masażu. Pomaga on w leczeniu migren, bólu zębów, a także lęków i skłonności do omdleń.

Masaż limfatyczny

Ten rodzaj masażu bardzo często wykonywany przy odchudzaniu. Pozwala on na zachowanie pięknej i jędrnej skóry. Taki rodzaj masażu leczniczego pozwala zmniejszyć opuchliznę, przyspiesza przemianę materii, a także wzmacnia odporność i poprawia wygląd skóry.

Warto zainteresować się masażem, nie tylko ze względu na jego działanie relaksacyjne i odprężające. Owszem, to także istotne, ale warto wiedzieć, jaki konkrety masaż pomaga nam na inne dolegliwości. Masaż może nam pomagać przy leczeniu lekami, zmniejszając ból i umożliwiając normalne codzienne funkcjonowanie. Dobrze porozmawiać o tym z lekarzem. Ruch, masaż i odpowiednio dobrana rehabilitacja- to w wielu przypadkach składowe wrócenia do jak najlepszego zdrowia! Należy o tym szczególnie pamiętać.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

zobacz https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/