Zdrowie i Uroda

Laserowa depilacja bikini – wypróbuj laser Vectus

Tradycyjne metody depilacji często powodują podrażnienia okolic bikini. Dowiedz się więcej na temat laserowej depilacji Vectus.

Marzysz o gładkiej okolicy bikini? Wypróbuj laserową depilację Vectus

Laserowa depilacja bikini to jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych. Okolice bikini to z reguły bardzo wrażliwe miejsca do depilacji, dlatego zabieg najlepiej powierzyć profesjonaliście. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na usuwanie owłosienia laserem Vectus.

Jak przygotować się do laserowej depilacji bikini?

Laserowa depilacja zawsze powinna być poprzedzona konsultacją z kosmetologiem. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach lasery do depilacji są skuteczne, ale powinny być stosowane ostrożnie, po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań. Rolą kosmetologa jest ocena, czy w danym momencie możesz poddać się epilacji laserowej. Jeśli istnieją jakieś przeciwwskazania, zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy miną.

Skuteczność i bezpieczeństwo laserowej depilacji zależy w dużej mierze od odpowiedniego przygotowania oraz przestrzegania zaleceń po zabiegu. Na kilka tygodni przed pierwszą sesją, należy zaprzestać wyrywania włosków, woskowania i opalania skóry. Dzień przed zabiegiem należy natomiast dokładnie ogolić okolicę bikini przy pomocy maszynki. Uważaj, żeby przy tym nie podrażnić skóry.

Najważniejszym zaleceniem po zabiegu laserowej depilacji jest unikanie opalania obszaru, który był poddawany działaniu lasera. Wbrew powszechnym opiniom zabieg można wykonywać wiosną i latem, ale należy wtedy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Na czym polega depilacja laserowa bikini?

Laserowa depilacja jest procedurą medyczną, która wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła. Podczas depilacji miejsc intymnych laser emituje światło, które jest pochłaniane przez pigment (melaninę) we włosach. Energia jest zamieniana w ciepło, które na stałe uszkadza strukturę mieszków włosowych. Zniszczenia te hamują lub znacznie opóźniają przyszły wzrost włosów. Zjawisko to nazywane jest selektywną fototermolizą. Tkanki sąsiadujące zostają nienaruszone, zabieg jest więc całkowicie bezpieczny.

Pod wpływem lasera jedynie włosy będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu) mogą ulec zniszczeniu. Dlatego skuteczna depilacja laserowa bikini wymaga serii zabiegów. Zazwyczaj zaleca się 6-8 zabiegów w odstępach 6-tygodniowych.

Wiele osób obawia się laserowej depilacji bikini z powodu bólu. Tymczasem laser do depilacji Vectus wyposażony jest w zaawansowany system chłodzący Advanced Contact Cooling, który na bieżąco koi obszary skóry poddawane zabiegowi. Trzeba jednak pamiętać, że odczucia w trakcie laserowego usuwania owłosienia zależą od obszaru zabiegowego oraz indywidualnego progu bólu.

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia?

Owłosienie w okolicach intymnych jest na ogół grube, szorstkie i ciemne, przez co mogą pojawić się problemy podczas jego usuwania klasycznymi metodami. Częstymi problemami, które towarzyszą tradycyjnej depilacji bikini, są wrastające włoski i podrażnienia. Precyzyjne golenie tych miejsc jest trudne, a odrastające włoski powodują dyskomfort. Rezultaty tradycyjnego usuwania owłosienia w okolicach bikini są zazwyczaj krótkotrwałe. Doskonałą alternatywą jest więc laserowa depilacja, która wyklucza te wszystkie problemy. Dzięki laseroterapii wzrost owłosienia zostaje zahamowany, dzięki czemu znika problem wrastających włosów i podrażnień. Usuwanie owłosienia laserem to ogromna wygoda, a w dłuższej perspektywie czasu również oszczędność pieniędzy.

W razie innych pytań dotyczących laserowej depilacji skontaktuj się ze specjalistą z Kliniki Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/