Ciekawe

Krótkie buty jeździeckie

Do wyboru są długie i krótkie buty jeździeckie. Które będą najlepsze? Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tego typu pytanie. Dzisiaj sprawdzimy co daje krótkie obuwie do jazdy konnej i czego można od niego oczekiwać.

Sztyblety do jazdy konnej

Można powiedzieć krótkie buty jeździeckie, ale równie dobrze można użyć określenia – sztyblety. Mówi się, że z reguły przeznaczone są one dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę w siodle, ale mogą je nosić wszyscy. Nawet doświadczeni jeźdźcy czują się dzięki nim pewniej w siodle. Aczkolwiek, należy pamiętać, że krótkie buty do jazdy konnej nie zapewniają dobrej ochrony na łydki. Należy założyć do nich czapsy, czyli ochraniacze na łydki. Dzięki takiemu kompletowi (obuwie plus czapsy) nogi będą w zdecydowanie lepszy sposób chronione przed otarciami. 

Wygodne i dopasowane buty jeździeckie

Specjaliści od jazdy konnej doskonale wiedzą, że zdecydowanie łatwiej je dopasować do nogi jeźdźca, ze względu na krótką cholewkę. Sztyblety muszą posiadać antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu noga nie będzie wysuwała się ze strzemion. Również czubek buta musi być mocno usztywniony. Sam obcas buta jest płaski. W przeciwieństwie do oficerek, które mają nieco uniesioną podeszwę. Cena obuwia połączonego z czapsami to koszt ok. 400 zł. Chociaż, dostępne są nieco tańsze zestawy dla jeźdźców, które można zakupić w dedykowanych sklepach sportowych. Zawsze lepiej postawić na nowy zestaw do jazdy konnej, jeżeli ktoś ceni własną wygodę, a także komfort podczas jazdy. 

 

https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety