Motoryzacja

Kompleksowe malowanie silnika w motocyklu

Malowanie silnika ma za zadanie przywrócić oryginalny wygląd cylindrów. Bardzo wielu kierowców maluje silniki, po to aby za lepszą ceną odsprzedaż swój motor lub po to, aby poprawić jego wygląd dla swojej satysfakcji i lepszego samopoczucia. Miłośnicy tuningu potrafią stworzyć prawdziwe arcydzieła, nawet z bardzo starymi motocyklami.

Profesjonalne malowanie silnika

Najwięcej kłopotu sprawia oczywiście malowanie powierzchni cylindrów. Spowodowane jest to przede wszystkim tym, że to właśnie te podzespoły nagrzewane są do bardzo wysokiej temperatury i tutaj należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Bardzo wielu mechaników tylko przy cylindrach i okolicy stosuje specjalne farby do silników wysokotemperaturowych. Pozostałe elementy silnika, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu mogą być malowanie zwykłą farbą akrylową.

Aby uzyskać wspaniały efekt nasze cylindry, należy wymontować. Jeżeli nie mamy na to czasu, albo jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zdemontować silnik, to lepiej poprosić znajomego o pomoc, albo zlecić montaż odpowiednim fachowcom. Aby farba do silnika dobrze się trzymała całą powierzchnię cylindrów należy dokładnie oczyścić z wszystkich luźnych elementów, które pozostały po starej powłoce lakierniczej. Usunąć należy również brud oraz zbierającą się rdzę.

Jak wyczyścić silnik?

Jeżeli nasz silnik został rozebrany, to w do usunięcia niepotrzebnej powłoki lakierniczej najlepiej użyć specjalnego zmywacza do lakieru. Zmywacza ten na szczęście znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie z lakierami. Najbardziej wymagające osoby, mogą oddać silnik również do piaskowania, wówczas będziemy mieć 100% pewność, że zostały usunięte z niego wszystkie niepotrzebne elementy.

Jeżeli nie chcemy korzystać z piaskowania, to wystarczy nam tradycyjna szczotka druciana i porządny papier ścierny, dzięki któremu usuniemy wszystkich niepotrzebnych elementów z naszego silnika. Aby pokonać smar, olej i inne substancje smoliste, będziemy musieli sięgnąć również po specjalne odtłuszczacze, które również dostępne są w każdym sklepie lakierniczym. Jeżeli nasza farba do silnika jest gotowa, to możemy przystąpić do malowania. Wcześniej warto również taśmą maskującą zabezpieczyć wszystkie srebrne elementy cylindra.

Odpowiednia farba do silnika

Pamiętać musimy również i o tym, że cylindry nagrzewają się przeważnie do temperatury ok. 65-100°C, a standardowa farba akrylowa wytrzymuje wyłącznie temperaturę 60°C. Do malowania silnika warto więc wykorzystać specjalną farbę wysokotemperaturową. Farby wysokotemperaturowe w odróżnieniu od zwykłych farb można stosować bezpośrednio na dobrze oczyszczone i odtłuszczone powierzchnie.

Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com

zobacz https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://beesafe.pl/porady/najtansze-ubezpieczenie-zdrowotne/