Ciekawe

Komfort i wygoda w pracy na oddziale

Osoby pracujące w służbie zdrowia doskonale wiedzą jak istotne jest zapewnienie sobie komfortu w pracy. Podczas codziennych obchodów na oddziałach czy też pracy w przychodniach narażeni są oni na kontakt z substancjami chemicznymi, bakteriami, drobnoustrojami. Niezwykle ważne jest odpowiednie dopasowanie stroju i obuwia dla takiego miejsca pracy. Jakie powinny być ubrania dla medyków?

Koszulki i spodnie dla medyków

Odpowiedni strój to element, który wpływa na komfort w pracy – nie inaczej jest w przypadku medyków. Dedykowane dla nich koszulki i spodnie tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia, co jest niezwykle ważne w pracy na oddziałach medycznych. Zastosowane tkaniny to zazwyczaj tkaniny łączące różnorodne włókna: zarówno naturalne, jak i syntetyczne czy sztuczne. Dzięki temu zabiegowi tkaniny pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry, ale też są przyjemne w dotyku i odporne na ścieranie czy wnikanie brudu. Możliwe jest również pranie takiej odzieży w wyższych temperaturach bez obaw o zmianę ich fasonu czy farbowanie. Szeroki wybór strojów dla pracowników medycznych znaleźć można w sklepie Iguanamed.

Obuwie dedykowane dla medyków

Ciekawym segmentem odzieży medycznej jest obuwie dedykowane dla medyków na oddziałach. Najpopularniejszymi modelami są chodaki wykonane z naturalnych materiałów – cholewka tworzona jest z naturalnej skóry, podeszwa to klasyczne drewno. Uwagę zwracają innowacje w modelach takich butów, jak np. zastosowanie sprężyny amortyzującej, pozwalającej na minimalizowanie mikro wstrząsów. Chodaki tego typu dedykowane są dla osób, których praca wykonywana jest w pozycji stojącej. Pozwalają one na odciążenie kręgosłupa, zapewnienie odpowiedniego krążenia krwi. Odpowiednio profilowana wkładka pozwala na zminimalizowanie ryzyka powstawania płaskostopia czy żylaków nóg.