Zdrowie i Uroda

Kiedy warto zrobić manicure winylowy?

Manicure winylowy to hit ostatnich kilku lat. Drzwi do salonów kosmetycznych świadczących tę usługę nie zamykają się, manikiurzystki mają ręce pełne roboty. Dlaczego ten rodzaj stylizacji paznokci jest tak kochany przez kobiety? Kiedy sprawdza się najlepiej?

Inny niż wszystkie

Manicure winylowy wykonuje się z użyciem winylowych lakierów do paznokci. Lakier taki ma specjalnie opracowany skład, dzięki któremu trzyma się na paznokciach znacznie dłużej niż normalny. Szacuje się ten czas na około 7 – 14 dni, przy czym przez pierwszy tydzień na paznokciach nie tworzą się nawet najmniejsze odpryski. Jest to więc o wiele lepszy wynik niż w przypadku zwykłego lakieru do paznokci, który niejednokrotnie już po dwóch dniach odpryskuje.
Drugą zaletą tego sposobu na manicure jest to, iż lakiery winylowe do paznokci utwardzają się pod wpływem światła UV. Czyli im dłużej mamy lakier winylowy na paznokciach – tym twardszy się on staje. I przy okazji – nie musimy siedzieć u kosmetyczki pod specjalną lampą utwardzającą, czy też siedzieć w domu.
Manicure winylowy pozwala więc na zaoszczędzenie niemałej ilości czasu. Prawdopodobnie z tego właśnie wynika jego popularność.

Kiedy robić manicure winylowy?

Okazuje się, że manicure winylowy może robić każda kobieta, która chce uniknąć codziennego malowania paznokci. Świetnie więc się sprawdza w następujących przypadkach:
– gdy jedziemy na wakacje – to dość oczywiste, że na wakacje zabieramy tylko to, co konieczne, ale jednocześnie chcemy wyglądać doskonale. Zróbmy więc manicure winylowy, a kosmetyczkę z przyborami do pielęgnacji zostawmy w domu i nie zawracajmy sobie głowy codziennym malowaniem paznokci;
– gdy dużo pracujemy – kobieta zajęta swoją karierą nie myśli na okrągło o robieniu manicure, ale wyglądać musi perfekcyjnie, zwłaszcza jeśli pracuje z klientem. Wystarczy więc, że raz na tydzień lub dwa tygodnie wybierze się do kosmetyczki. Lakiery winylowe do paznokci nakłada się stosunkowo szybko, więc nie trzeba przeznaczać pół dnia na zrobienie tego rodzaju manicure;
– gospodyni domowa – ciągle myje naczynia, podłogi i buzie swoich dzieci, mocząc przy tym ręce i obracając w niwecz zrobiony dzień wcześniej manicure. Dla niej także idealnym rozwiązaniem jest winylowy lakier do paznokci, ponieważ jest bardzo trwały – nie zmyjemy go tak łatwo. Mama jest więc zawsze przygotowana na wieczorne odwiedziny gości.

Cóż, okazuje się, że manicure winylowy jest idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która pragnie być zadbana i mieć piękne paznokcie.

https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/