Zdrowie i Uroda

Jakie mogą być przyczyny ginekomastii?

Walka z przeświadczeniem, że ginekomastia to temat tabu, z pewnością może okazać się łatwiejsza, jeśli tajemnicą przestaną być dla nas przyczyny tej choroby. Skąd zatem bierze się ten problem dotykający zarówno dorosłych mężczyzn, jak i nastolatków?

O tym, że ginekomastia we Wrocławiu nie powinna być ignorowana świadczy, między innymi to, że jej przyczyną mogą być bardzo poważne zaburzenia. Najczęściej mówi się w tym kontekście o chorobach przyczyniających się do większej niż zazwyczaj produkcji estrogenów. Może być to następstwo przerostu kory nadnerczy, możemy mieć jednak również do czynienia z sytuacją, w której pacjent zmaga się z guzem jąder, choć nie jest tego jeszcze świadomy. Ginekomastia może być też wiązana ze spadkiem poziomu testosteronu i androgenów. Do zjawiska takiego dochodzi często w następstwie stosowania sterydów anabolicznych, źródłem problemu może okazać się jednak również marskość wątroby, andropauza oraz nadczynność tarczycy. Wizyta u lekarza już przy pierwszych objawach ginekomastii jest więc co najmniej zalecana.

zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/