Dom i Wnętrze

Jak zapewnić sobie intymność w domu?

drzwi przesuwne szklane

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się całkowicie swobodnie. Właściwie tylko tam możemy robić dokładnie to, co chcemy bez ryzyka surowego ocenienia przez innych. Jednak aby tak rzeczywiście było, powinniśmy przemyśleć, w jaki sposób zbudujemy i wyposażymy nasz dom, aby zapewniał nam jak najwięcej intymności.

Wyciszenie

O tym powinniśmy pomyśleć już na etapie budowy domu. Odpowiednie wyciszenie pomieszczeń sprawi, że nie wszyscy domownicy lub goście będą słyszeć rozmowy z naszej sypialni. Takie wygłuszenie poszczególnych pokoi możemy zlecić specjalistycznej firmie, zajmującej się tym tematem.

Ochrona przed wścibskimi sąsiadami

Jeśli nasz dom znajduje się blisko ulicy lub niewiele metrów oddziela go od najbliższego sąsiada, istnieje ryzyko, że ktoś będzie chciał podejrzeć, co się dzieje w naszym królestwie. Chodzi tu nie tylko o wścibskich podglądaczy, ale też przypadkowe osoby z ulicy, które niechcący mogłyby zobaczyć jakąś domową scenę – zwłaszcza, kiedy na zewnątrz jest ciemno i zapalone światła w oknach mimowolnie zwracają naszą uwagę.

Można się przed tym chronić za pomocą żaluzji, zasłon i rolet. Możliwości na to jak można zasłonić swoje okna, a co za tym idzie – chronić intymność, jest bardzo wiele. To, jakiego rodzaju zasłonięcie wybierzemy powinniśmy uzależnić także od tego, w jakich warunkach lubimy spać. Jeśli potrzebna jest nam absolutna ciemność – wybierzmy grube, solidne rolety antywłamaniowe. Jeśli lubimy, kiedy budzą nas promienie porannego słońca – postawmy na cieńsze zasłony.

Odpowiednie drzwi

Aby zapewnić sobie więcej intymności w poszczególnych pokojach, warto zwrócić także uwagę na to, jakie montujemy drzwi. Łuki zastępujące drzwi wyglądają bardzo ładnie, są wygodne w codziennych funkcjonowaniu i sprawiają wrażenie, że dom wydaje się większy, ale nie dają poczucia intymności. Drzwi przesuwne szklane to także świetny pomysł, ale nie w miejscach, w których zależy nam, aby nikt nas nie obserwował – zwykle są one przezroczyste lub mają tylko delikatny wzór.

Dobór gości

Na to jak swobodnie i intymnie możesz czuć się w swoim domu wpływa także to, jak wiele osób w nim bywa. Dlatego nie zapraszaj do niego każdego znajomego lub nowo poznanego człowieka. Niech mają do niego wstęp tylko najbliżsi przyjaciele i rodzina, a ich wizyty i tak powinny być wcześniej zapowiedziane. Z dalszymi znajomymi umawiaj się raczej na mieście, w kawiarni, w restauracji, w kinie. Nie każdy musi od razu wiedzieć jak mieszkasz i co masz w domu.

Jeśli natomiast urządzasz imprezę lub po prostu zapraszasz gości, zadbaj o to, żeby wszystkie informacje o Tobie nie znalazły się na widoku. Jeśli zażywasz jakieś lekarstwa, schowaj je do szafki. To samo zrób z kosmetykami. Chyba, że bardzo chcesz, aby wszyscy dowiedzieli się, że swoje piękne włosy zawdzięczasz szamponowi zapobiegającemu łysieniu.

Jeśli chcesz zadbać o intymność w swoim domu, jest kilka rzeczy, których nie powinieneś robić. Drzwi przesuwne szklane w ramach wejścia do łazienki to nienajlepszy pomysł. Tak samo zapraszanie wszystkich niedawno poznanych osób. Pamiętaj też o zasłonach w oknach i odpowiednim wyciszeniu domu.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/