Dom i Wnętrze

Jak wykorzystać tarasole?

Zaaranżowanie nowoczesnego tarasu jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek – możemy korzystać z gotowych propozycji producentów mebli ogrodowych i dodatków, aby stworzyć wspaniałą przestrzeń dostosowaną do naszych potrzeb. Jednym z najchętniej wybieranych elementów wyposażenia tarasu w ostatnich latach jest tarasola. Czy taki rodzaj zadaszenia spełni nasze oczekiwania? Co warto wiedzieć o tarasolach?

Tarasola dopasowana do potrzeb użytkownika

Tarasola to konstrukcja wykonana z olbrzymia precyzja, której zadaniem jest ochrona przed m.in. palącymi promieniami słońca. Jak tworzone są tarasole? Jakie materiały wykorzystywane są w jej konstrukcjach?

Obecnie tarasole podzielić możemy na obiekty wolnostojące (wykorzystywane w ogrodach) oraz modele wznoszone przy ścianach budynku. W Polsce doskonały wybór tarasol obu rodzajów proponuje marka tarasola.pl. Decydując się na tarasolę musimy wiedzieć, że jest ona wznoszona na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zahamowanie rozwoju ognisk rdzy. Oznacza to, że konstrukcja tarasoli będzie wyglądała elegancko przez długie lata! Dodatkowo producenci dają nam możliwość wyboru kolorów profili, dzięki czemu tarasola idealnie wpisze się w kolory tarasu. Do wzniesienia tarasoli nie potrzebujemy zezwolenia budowlanego. Sama konstrukcja jest wysoce odporna także na wiatr.

Rodzaje zadaszenia

Najchętniej kupowane są obecnie tarasole wykorzystujące zadaszenie lamelowe – jest ono tworzone z zabezpieczonych, ruchomych profili aluminiowych. Konstrukcja taka wygląda niezwykle elegancko i nowocześnie. Druga opcja to dach wykonany z materiałów poliestrowych, zabezpieczonych przed uszkodzeniami. Oba rozwiązania są odporne na silne promieniowanie słoneczne oraz wilgoć. Ze względu na to, że ich powierzchnia się nie nagrzewa w ich cieniu znajdziemy przyjemny chłód.

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/