Dom i Wnętrze

Jak wybrać biurko idealne?

biurka do domu

Biurko to najważniejszy mebel w gabinecie. Podpowiadamy, jak je wybrać, żeby cieszyć się komfortem pracy i nie obciążać niepotrzebnie naszego kręgosłupa.

Trzy rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając biurko

Biurka do domu albo biura nie da się wybrać na chybcika i to nie tylko ze względów aranżacyjnych i estetycznych. Przede wszystkim, dlatego że źle dobrany mebel może przyczynić się nie tylko do spadku naszej wydajności pracy, ale także do problemów ze stawami i kręgosłupem. Jak więc wybrać mądrze?

Optymalny rozmiar blatu

Blat biurka powinien nam umożliwić wygodne ułożenie wszystkich sprzętów, ale nie tylko o tym musimy pamiętać. Sporo osób zapomina o tym, że biurko powinno nam umożliwiać wygodne oparcie nadgarstków – przyjmuje się, że od klawiatury do krawędzi blatu powinno być przynajmniej 10 centymetrów. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się problemy ze stawami oraz drętwienie dłoni i palców, a nawet zwyrodnienia.

Właściwa wysokość biurka

Jeśli jesteś osobą wysoką, twoje biurko powinno być odpowiednio wyższe. Nikt nie marzy o tym, żeby blat opierał mu się bezpośrednio na udach i kolanach. Przyjmuje się, że blat powinien być ustawiony na takiej wysokości, żebyśmy mogli swobodnie założyć nogę na nogę (chociaż nie radzimy zbyt długo pracować w takiej pozycji). Pamiętaj też o tym, że w momencie pracy twoje stopy powinny być położone płasko na podłodze, a uda znajdować się w pozycji równoległej do podłogi.

Odpowiednia ilość miejsca na nogi

Sporo osób popełnia w trakcie wyboru poważny błąd, a mianowicie decyduje się na mebel, który ma pod blatem zamontowane półki albo listwy. Prawda jest taka, że to nie tylko bardzo mało funkcjonalne miejsce do przechowywania, ale także gwarancja niewygody, bo uniemożliwia wyciągnięcie nóg przed siebie. Radzimy raczej unikać takiego rozwiązania.

zobacz wiecje https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ zobacz