Dom i Wnętrze

Jak przyklejać obrzeża naturalne?

obrzeża naturalne

Obrzeża naturalne, to bardzo ciekawy pomysł na przywrócenie pięknego wyglądu starym i często zniszczonym meblom. Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, obrzeża te są dość trudne w oklejeniu mebli. Jeśli jednak znamy się na tym i mieliśmy z tym do czynienia – nie będzie problemu.

Obrzeża naturalne, mogą występować w dwóch różnych rodzajach:

– z wewnętrzną warstwą kleju
– bez warstwy kleju

Jak w takim razie zamontować obrzeża naturalne na krawędziach naszych mebli?

1. Jeśli mamy do dyspozycji obrzeża które zawierają wspomnianą warstwę kleju, na samym początku przykładamy je do obrabianej krawędzi mebla. Musimy w ten sposób sprawdzić, czy szerokość paska jest taki sam jak szerokość mebla i przymierzyć “na sucho” całość do krawędzi którą będziemy pokrywać obrzeżem.

2. jako że klej, który znajduje się na wewnętrznej stronie obrzeża naturalnego “uaktywnia się” dopiero po podgrzaniu, trzeba przygotować sobie najlepiej opalarkę.

3. Jeśli już mamy wszystkie narzędzia na swoim miejscu, możemy przygotować się do pracy. Przykładamy do pokrywanej obrzeżem krawędzi mebla wspomniane obrzeże (w odcinkach co 10 – 20 centymetrów) a następnie, podgrzewamy je delikatnie z drugiej strony. Musimy tylko pamiętać, by w ten sposób nie uszkodzić obrzeża. Zbyt bliskie położenie opalarki sprawi, że drewno po prostu zostanie uszkodzone. W przypadku obrzeży PCV sprawa wygląda jeszcze gorzej – tworzywo sztuczne jest bowiem mało odporne na oddziaływanie wysokich temperatur.

4. Jeśli zaś nie mamy do czynienia z obrzeżem, na którym mamy warstwy kleju, możemy użyć naszego. Oczywiście musi być to klej do różnego rodzaju mebli drewnianych. Musimy też pamiętać, by przyklejaną powierzchnię odpowiednio wygładzać czymś twardym. Wtedy będziemy mieli pewność, że obrzeża naturalne będą przyklejone równomiernie, nie tworząc jednocześnie żadnych, szpecących punktów.

Jak widać, przyklejanie obrzeży wcale nie należy do czynności prostych. Najważniejsze jest to, by zachować cierpliwość. Opanowanie i umiejętności manualne są tu bardzo ważne…

https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ zobacz https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/