Motoryzacja

Jak przygotować motocykl do sezonu?

Kiedy tylko robi się nieco cieplej w Polsce na drogi wyjeżdżają motocykliści – nie brak w Polsce pasjonatów dwóch kółek. Polska daje wiele ciekawych możliwości związanych z turystyką motocyklową – fani jazdy na motocyklach wymieniają się opiniami o konkretnych trasach i drogach, podpowiadając sobie, co ciekawego można po drodze zobaczyć. Jak w praktyce powinno wyglądać przygotowanie motocykla do sezonu letniego? Poniżej kilka wskazówek!

Coroczny przegląd motocykla

Motocykle – jak każde pojazdy mechaniczne – wymagają regularnych przeglądów oraz napraw. Polskie prawo wymusza na właścicielach motocykli coroczne badania diagnostyczne, podczas których sprawdzana jest głośność motocykla, działanie układu kierowniczego i hamulcowego, zbieżność kół, działanie świateł i wiele innych. Podczas takiej kontroli wielu motocyklistów ma szansę po raz pierwszy spojrzeć także na wnętrze swoich maszyn. Niewielu jest takich, którzy poświęcają swój czas na to, aby samodzielnie naprawić chociażby niewielkie wycieki oleju. Co powinno zwrócić nasza uwagę po pierwszej jeździe? Jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie technicznym motocykla?

Z pewnością są to wszelkie wycieki – najczęściej może być to wyciek płynu chłodniczego lub też oleju znajdującego się we wnętrzu amortyzatorów. W pierwszym przypadku winna najczęściej jest stara uszczelka. Wyciek płynu z amortyzatorów może świadczyć zarówno o starości uszczelki, jak i wnikaniu brudu, piasku czy pyłów do wnętrza komory dampera. Wycieki skutecznie unieruchamiają motocykl, konieczna jest jak najszybsza interwencja. Jazda z cieknącymi płynami eksploatacyjnymi jest niemożliwa i może prowadzić do jeszcze większych strat.

Zazwyczaj po wymianie uszczelek samodzielnie możemy uzupełnić płyn w chłodnicy, płyn hamulcowy w motocyklu. Znajdziemy je w topowych sklepach motoryzacyjnych. Oferuje je także sklep motoryzacyjny Eport2000.

zobacz https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/