Biznes

Gromadzenie danych w firmie – problemy i szanse

comarch

Zgromadzenie danych o działalności twojej firmy to dopiero początek. Prawdziwe wyzwania zaczynają się dopiero na etapie analizy i raportowania. Jednak mimo ogromu wysiłku, który cię czeka, zapewniamy – dane naprawdę warto analizować!

Bez systemów klasy ERP ani rusz

Bez systemów typu Comarch ERP XL z grupy systemów ERP 2.0 nawet nie masz co marzyć o tym, by dogłębnie zrozumieć, a następnie zoptymalizować procesy zachodzące na różnych etapach twojej działalności. ERP 2.0 to mus, jeśli marzysz o tym, by twoja działalność rozwijała się w zbilansowany i zrównoważony sposób.

Ich wdrożenie co prawda potrafi być prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli wcześniej procesy zachodzące w twojej firmie nigdy nie były optymalizowane ani audytowane, ale wysiłek z pewnością się opłaci.

Dogłębna analiza danych

Dogłębna analiza danych nie powinna obejmować tylko i wyłącznie tego, co dzieje się w firmie, ale także to, co dzieje się poza nią i może mieć wpływ na jej funkcjonowanie. Warto to uwzględnić w trakcie analizy danych, by otrzymać pełen obraz funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Kolejną kwestią jest opracowanie odpowiedniego sytemu raportowania danych. Powinien on nie tylko uwzględniać najważniejsze i najczęściej wykorzystywane w analizie dane, ale także być skonstruowany w sposób przejrzysty i logiczny.

W trakcie tworzenia narzędzi do raportowania, analizy i gromadzenia danych nie można także zapominać o bezpieczeństwie. Zwłaszcza dane przechowywane w chmurze narażone są na niebezpieczeństwo – szpiegostwo przemysłowe to w dzisiejszych czasach, niestety, codzienność. Jak się bronić przed wyciekiem informacji? Przede wszystkim inwestując w certyfikowane rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo danych.

zobacz https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/ https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/