Zdrowie i Uroda

Gładka skóra bez przebarwień… Teraz to możliwe!

Kto z nas nie marzy o gładkiej, rozświetlonej cerze pozbawionej niedoskonałości? Najwyższa pora dogłębnie zadbać o swoją skórę i pozbyć się kompleksów! Skutecznym narzędziem w walce o piękny wygląd, a co za tym idzie, również dobre samopoczucie, jest nowoczesny peeling medyczny. Co kryje się pod tą nazwą? Sprawdź!

Czym jest peeling medyczny?

Peeling medyczny jest coraz częściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na złuszczaniu uszkodzonych warstw naskórka przy pomocy specjalnej aparatury oraz kwasów. Tego typu kuracja polecana jest przede wszystkim pacjentom pragnącym zredukować blizny, spłycić zmarszczki, zmniejszyć pory, zniwelować blizny potrądzikowe, wyleczyć łojotok, usunąć rozstępy, a nawet zwalczyć problem suchej i szorstkiej skóry.  Peelingi medyczne podzielić możemy na trzy grupy – peeling powierzchniowy, średnio głęboki oraz głęboki.

Gdzie wykonać profesjonalny peeling?

Peeling chemiczny można wykonać własnoręcznie we własnej łazience. Zanim jednak zdecydujesz się na samodzielną aplikację środków o intensywnym działaniu, zastanów się, czy Twoja wiedza na temat kwasów i retinolu jest wystarczająco duża. Ważne jest, aby umieć przewidzieć reakcje swojej skóry i wiedzieć, na jakie składniki jesteśmy uczuleni. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień czy  nieprzewidzialnych reakcji alergicznych, lepiej zrezygnować z samodzielnego zabiegu na rzecz wizyty w salonie medycyny estetycznej. Peeling przeprowadzony przez lekarza będzie nie tylko bezpieczny, ale również da w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Więcej praktycznych informacji na temat nowoczesnych zabiegów znajdziesz na stronie filine.pl.

 

Kwietnik kubik stalowy loft https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ zobacz