Ciekawe

Gadżety ułatwiające zdrowy styl życia

Do prowadzenia zdrowego stylu życia potrzebna jest przede wszystkim wewnętrzna motywacja i samozaparcie. Jednak istnieje także wiele gadżetów, które mogą pomóc we wprowadzaniu w życie zdrowych nawyków. Jakie sprzęty pomogą dbać o formę i zdrową dietę?

Wyciskarka do soków

Soki i napoje dostępne w sklepach zazwyczaj zawierają dużo cukru i chemicznych konserwantów. Nie są zatem ani tak dietetyczne, ani tak zdrowe jak mogłoby się wydawać.
Dużo lepszym rozwiązaniem jest picie domowego soku. Wyciskarka do soków to sprzęt, dzięki któremu w parę chwil stworzymy świeży, zdrowy i smaczny sok z pomarańczy. Będzie on zawierał w stu procentach sok pomarańczowy, bez cukru, bez słodzików, bez ulepszaczy smaku. To świetny dodatek do zdrowego śniadania, witaminowy zastrzyk na cały dzień.

Blender

Obok wyciskarki do soku w kuchni przydaje się także blender. Można dzięki niemu zrobić zdrowe smoothie lub zupę krem.
Jeśli nie przepadamy za warzywami, a chcemy wprowadzić do swojej diety możemy spróbować je właśnie zblendować w ciekawym połączeniu. To prosty sposób na przemycenie większej ich ilości do codziennego pożywienia.

Telefon komórkowy

W dbaniu o zdrowy styl życia może pomóc nam także telefon komórkowy, a właściwie wiele aplikacji, które się w nim znajduje. Jedną z nich jest program przypominający o piciu większej ilości wody. Często o tym zapominamy, a jest to podstawa zdrowej diety.
Komórka może służyć także jako osobisty trener. Specjalna aplikacja dla biegaczy mierzy ilość pokonanych kilometrów, czas, w którym tego dokonaliśmy, a nawet orientacyjną ilość spalonych kalorii. Miłośnicy rywalizacji mogą również porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami aplikacji.
We wprowadzaniu zdrowych nawyków przyda się także aplikacja, w której można zapisywać swoje postępy i odznaczać każdy kolejny dzień, w którym udało nam się wykonać czynność nad którą pracujemy, na przykład zjedzenie warzywa albo codzienny trening.

Krokomierz

Niewielkie urządzenie montowane na ręce, przypominające zegarek liczy kroki, które robimy w ciągu dnia. Może to zmobilizować nas do częstszego poruszania się pieszo zamiast tramwajem lub samochodem. Zwykle pokazują one nie tylko ilość kroków, ale także kilometry, które pokonaliśmy.

Wyciskarka do soków, blender, krokomierz i prozdrowotne aplikacje w telefonie komórkowym to tylko niektóre narzędzia, które mogą pomóc nam we wprowadzaniu w życie zdrowych nawyków. Pamiętajmy jednak, że żaden gadżet nie wykona pracy za nas i to od nas zależy, jaką jakość będzie miało nasze życie.

Wysokiej jakości Wyciskarki do soków znaleźć można na Cook Store

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz wiecje zobacz