Ciekawe

Elektryk – zalety płynącego z tego zawodu

Elektryk to zawód, który wymaga szerokiego zakresu wiedzy i umiejętności. Osoby, które wybiorą ten zawód i wyspecjalizują się w nim nie powinny narzekać na brak pracy, czy niskie zarobki, gdyż zapotrzebowanie na tego typu specjalistów cały czas rośnie.

Elektryk = fachowiec

Elektroinstalator, monter sieci elektrycznych, elektroenergetyk – możliwości są ogromne. Tego typu osoby mają ogromne możliwości zawodowe. Nie tylko w kraju, ale również za granicą. Osoby posiadające uprawnienia do wykonywania tego zawodu, odpowiedzialne są za utrzymanie całych sieci elektroenergetycznych w dobrym stanie. Z badania Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że wciąż brakuje takich osób, jakie byłyby w stanie podjąć się obowiązków związanych z instalacjami elektrycznymi i gazowymi. Warto więc pomyśleć o takim zawodzie, jeżeli ktoś na brak pracy i wysokość zarobków nie chce narzekać.

Dobrze wynagradzany zawód

Poniekąd uzależnione jest to od poziomu wiedzy, jak również doświadczenia. Na inne wynagrodzenie mogą liczyć osoby, które dopiero zaczynają, a na inne te, które mają odpowiednie doświadczenie. Można być jednak pewnym tego, że każdy elektryk (w szczególności ten, który posiada uprawnienia SEP) może liczyć na dobre wynagrodzenie. 

Jakie uprawnienia są przydatne w pracy elektryka?

Wielu elektryków poza posiadaniem uprawnień elektrycznych, decyduje się również na zdobycie uprawnień gazowych. Jeśli zaliczasz się do grona osób, które ich nie posiadają, masz szansę na to, aby je zdobyć. Wystarczy wpisać w Google “uprawnienia gazowe Szczecin” lub “uprawnienia SEP Bydgoszcz”, aby przekonać się, że takie kursy odbywają się na bieżąco w interesujących nas lokalizacjach. Organizują je różne ośrodki. W tym chociażby Grupa Silesia (https://grupasilesia.com.pl/), która posiada w swojej ofercie bogatą ofertę kursów. Można się na nie zapisać niezależnie od miejsca pobytu, gdyż odbywają się cyklicznie w wielu lokalizacjach.