Ciekawe

Eleganckie opakowania prezentów – jak je tworzyć lub dobierać?

opakowania prezentów

Coraz więcej uwagi przykładamy nie tylko do kupowania prezentów, ale też do ich odpowiedniego opakowania. Piękna torebka czy papier przyciąga wzrok i sama w sobie cieszy oczy osoby obdarowanej. Jak zapakować konkretny prezent? Czy musimy pakować samodzielnie? Oto kilka wskazówek!

Najczęściej stosowaną metoda pakowania jest wybór gotowej torebki lub pudełka. Producenci opakowań ozdobnych nie ułatwiają nam wyboru: szeroka oferta sprawia, że niejednokrotnie nie umiemy zdecydować się pomiędzy kilkoma modelami. A jest w czym wybierać! Torebki różnią się od siebie kolorem, kształtem, wymiarami, rodzajem uchwytu. Jako klienci możemy wybierać między niewielkimi torebkami, odpowiednimi do pakowania biżuterii, poprzez średniej wielkości (w których zmieścimy książkę), aż po duże torby ozdobne, które z pewnością pozwolą zapakować większe pudełka z prezentami.

Torby ozdobne

Torby ozdobne posiadają wzmocnione dno, przez co zachowują swoją elegancka formę i nie pozwalają na to, aby wierzchni materiał uległ rozdarciu. Dodatkowe rączki (wykonane najczęściej z eleganckiego, plecionego sznurka) pozwolą na trzymanie prezentu w dłoni.

Poza torbami do wyboru mamy również gotowe pudełka ozdobne, często z niewielkimi okienkami wykonanymi z przezroczystych tworzyw. Pudełka tworzone są z trwałych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że nie ulegną uszkodzeniu np. w trakcie transportu.

Eleganckie opakowanie – zrób to sam!

Opakowania możemy tworzyć także sami – nie potrzeba do tego specjalnych zdolności plastycznych, wyłącznie nieco czasu i dobrych chęci. Aby stworzyć eleganckie opakowanie konieczny będzie nam papier ozdobny, gorący klej i dodatki, które posłużą jako ozdoby: kawałki zasuszonych roślin, niewielkie koraliki, wycięte z papieru wzory – co tylko przyjdzie nam do głowy!

Więcej wskazówek znajdziesz na induplo.pl.

zobacz https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft