Dom i Wnętrze

Drewno – materiał ponadczasowy

Drewno jest materiałem ponadczasowym – dawniej stosowane było do produkcji przedmiotów codziennego użytku, broni, naczyń, do budowania domów. Współcześnie cenione jest przede wszystkim jako materiał stolarski oraz wykorzystywany w budownictwie. W Polsce najczęściej wykorzystujemy drewno bukowe, sosnowe, klonowe oraz dębowe. Każde z nich charakteryzuje się ciekawymi cechami.

Jakie cechy posiada drewno?

Drewno odznacza się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia: odpowiednio zabezpieczone drewno opiera się działaniu czasu zarysowaniom, wnikaniu wilgoci. Aby jednak uzyskać taki stan konieczne jest wcześniejsze wysuszenie bel drewna oraz pokrycie wyciętych już elementów lakierem. Drewno charakteryzuje się niewielką elastycznością. Oznacza to, że wykonane meble będą odporne na działanie dużej siły. Drewno może być również malowane – niezbędne są do tego bejce.

Jakie meble tworzone są z drewna? Przede wszystkim są to łóżka drewniane, ale też szafy, komody, regały, szafki nocne. Drewno jest dobrym tworzywem do wykonywania niewielkich łóżeczek dla niemowląt. Drewniane stoły cieszą się sporym zainteresowaniem – są trwałe, eleganckie i na długo zachowują swój piękny wygląd.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

zobacz https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ zobacz wiecje