Dom i Wnętrze

Dom za miastem – dlaczego kupujemy działki pod zabudowę?

Zgodnie z wynikami najnowszych sond przeprowadzanych na zlecenie największych firm architektonicznych i deweloperskich w Polsce można stwierdzić, że coraz większa liczba Polaków decyduje się na zakup własnego kawałka ziemi i budowę domu. Skąd taka decyzja? Dlaczego decydujemy się na życie poza wielkimi miastami?

Bliskość natury, spokój i cisza

Jako najczęściej podawane argumenty Polacy wymieniają przede wszystkim chęć życia bliżej natury. Pobyt w mieście uniemożliwia codzienne obcowanie z zielenią, a parki nie satysfakcjonują tak jak spacer po lesie. Osoby decydujące się na budowę własnego domu podkreślają, że istotne jest również znacznie świeższe powietrze. Niestety ten problem obecny jest praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce. Istotna jest także cisza – bez wątpienia mieszkanie poza centrum miasta wpływa na nasze samopoczucie, a wszystko to z powodu mniejszego natężenia hałasu, np. ulicznego. Budując własny dom możemy też liczyć na większą prywatność – brak sąsiada za ścianą sprawia, że czujemy się znacznie swobodniej.

Czy są jakieś negatywne strony mieszkania poza miastem? Problematyczna może być oczywiście kwestia dojazdów – zajmą one znacznie więcej czasu. Dojazdy mogą generować też wyższe koszty w przypadku kupna biletów miesięcznych dla osób dorosłych i dzieci.

Jakie domy budujemy najczęściej?

Nawet niewielkie działki dają możliwość budowania eleganckich i funkcjonalnych domów. Decydując się na budowę własnego domu, warto wykorzystać z nowoczesnych, oszczędnych metod. Zastępując klasyczny, murowany budynek nowoczesnym domem szkieletowym, oszczędzamy pieniądze i czas. W katalogach firm wyspecjalizowanych w projektowaniu i wznoszeniu domów według standardów budownictwa lekkiego znajdziemy ciekawe, designerskie projekty

https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/portalklienta/logowanie