Biznes

Dobra koniunktura na rynku nieruchomości w Katowicach

Dlaczego to właśnie Katowice mają tak dobrą koniunkturę na rynku nieruchomości? Co wydarzyło się w ostatnich latach w stolicy Górnego Śląska, że coraz to większa liczba osób pragnie wynajmować i kupować tam właśnie mieszkania?
Katowice zawsze były miastem przepełnionym, dużo ludzi tam mieszkało, dużo pracowało, dużo ludzi tam przyjeżdżało a i sporo też stamtąd wyjeżdżało.

Rynek mieszkaniowy w Katowicach

Katowice to dzisiaj ogromna aglomeracja, miasto o standardach europejskich. Kolorowe, ciekawe i atrakcyjne, znaczny ośrodek akademicki i z coraz to mniejszym bezrobociem. Znacznie podniosły się tam standardy osób mieszkających, polepszyła się ich sytuacja ekonomiczna a i samo miasto zaczęło przyciągać do siebie nowych mieszkańców. Wszystko to sprawiło, że w Katowicach buduje się coraz więcej mieszkań, coraz więcej chętnych jest na wynajem odpowiednich lokali. Ponadto mieszkania w Katowicach są o wiele tańsze niż w innych miastach.Taka sytuacja spowodowała, że nieruchomości inwestycyjne w Katowicach stały się bardzo popularnym sposobem na życie.

Na czym polega interes w nieruchomości inwestycyjne

W przypadku nieruchomości inwestycyjnych w Katowicach czy w innych miastach, głównie chodzi o to, że jesteśmy w posiadaniu mieszkania a nie administrujemy go. Czyli kupujemy mieszkanie przeznaczone do wynajmu, podpisujemy umowę z operatorem, który koordynuje zarządzaniem mieszkania. Opłaca za nie rachunki, przeprowadza drobne remonty, naprawia wszelkie w nim usterki i wynajmuje je. Po odliczeniu wszystkich kosztów, wpłaca na nasze konto zysk. Nieruchomości inwestycyjne w Katowicach są tak opłacalne, że czasami możemy nawet zarobić około 8%, wartości mieszkania, w skali roku.

Dlaczego tak łatwo wynająć mieszkanie w Katowicach?

Dzisiaj Katowice to europejskie miasto, jest tam wiele uczelni a co za tym idzie przyjeżdża tam wiele osób. Łatwo więc znaleźć chętnego na dane mieszkanie. Ludzie chcą tam mieszkać krócej lub dłużej. Ponadto ceny samych mieszkań w Katowicach są bardzo niskie. Taniej można tam kupić mieszkanie i tanio wynająć w porównaniu z innymi miastami.Nieruchomości inwestycyjne w Katowicach są więc opłacalnym biznesem. Sprzyja temu fakt, że dużo wydaje się tam pozwoleń na budowę a co za tym idzie jest duży wybór, jeśli chodzi o kupno odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Czasami inwestor posiada nie jedno a kilka mieszkań, wtedy biznes nieruchomości inwestycyjnych może być jego głównym źródłem dochodu.

Wszystko zależy też w dużej mierze od dobrej lokalizacji danych mieszkań.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz wiecje zobacz