Ciekawe

Do czego pasuje piwo bezalkoholowe?

Co wspólnego ma piwo ze zdrowym stylem życia? Okazuje się, że bardzo wiele. Napój ten zawiera bowiem szereg cennych substancji odżywczych, które doskonale wpływają na organizm człowieka po zakończonym treningu czy zawodach sportowych. Piwo w takich przypadkach jest wskazane, oczywiście pod jednym warunkiem – musi być to piwo pozbawione procentów.

Jak wytwarza się piwo bez alkoholu?

Chcąc otrzymać piwo bez alkoholu, procedurę produkcji piwa należy zacząć tak samo jak w przypadku napoju o normalnej zawartości alkoholu. Są dwie najbardziej popularne metody, dzięki którym można uzyskać piwo zupełnie bezalkoholowe lub piwo o niskiej zawartości alkoholu.

O piwie bezalkoholowym można mówić dopiero wówczas, gdy zawartość alkoholu w całym napoju nie przekracza 0,5%. Efekt taki da się osiągnąć w dwojaki sposób. Po pierwsze, można w odpowiednim czasie przerwać proces fermentacji. Drugim sposobem jest usunięcie procentów z gotowego napoju, co można osiągnąć na przykład poprzez jego odparowanie.

Do czego pasuje piwo bez alkoholu?

Niektórzy uznają piwo za jeden z ulubionych napojów Polaków. Z różnych względów nie każdy jednak może pozwolić sobie na spożywanie napoju alkoholowego. Wśród najczęstszych przeciwwskazań wymienić można chociażby problemy zdrowotne, ciążę, prowadzenie samochodu czy uprawianie sportu. W takich sytuacjach piwo bezalkoholowe jest prawdziwym wybawieniem.

W smaku piwo bezalkoholowe niewiele różni się od piwa tradycyjnego, pasuje zatem do tych samych potraw. Można je spokojnie wypić zarówno do grillowanych przekąsek jak i do gotowanej golonki. Rewelacyjnie wręcz sprawdzi się dobrze zmrożone piwo, zwłaszcza w upalny dzień, nic tak dobrze nie gasi pragnienia. Piwo jest napojem uniwersalnym, który pasuje do różnych przekąsek, jednak mało kto lubi połączenie goryczkowego smaku piwa i słodkich przekąsek.

Kto może pić piwo?

Zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości, piwo alkoholowe mogą spożywać wyłącznie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia. Jeżeli piwo zupełnie nie zawiera alkoholu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogły je pić osoby młodsze.

Piwo bezalkoholowe polecane jest zwłaszcza biegaczom, gdyż skutecznie uzupełnia utracone podczas wysiłku związki odżywcze. Coraz częściej można spotkać się z tym, że na zmęczonych sportowców na mecie czeka schłodzone piwo.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Bezalkoholowe.com

https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką zobacz