Ciekawe

Dlaczego siłowniki pneumatyczne są tak bardzo popularne?

Siłowniki pneumatyczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale mało kto potrafi odpowiedzieć na pytanie – z czego tak naprawdę wynika ich olbrzymia popularność. Z niniejszego artykułu poznają Państwo wszystkie najważniejsze zalety siłowników pneumatycznych, dzięki czemu łatwiej będzie wam zrozumieć, dlaczego to właśnie one odniosły tak wielki sukces.

Największe zalety

Olbrzymią zaletą nowoczesnych siłowników pneumatycznych jest ich prostota działania i prostota budowy. Warto wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie prostota budowy przekłada się na pewność ich działania oraz na trwałość. Jeżeli mowa o prostocie działania, to mamy tutaj na myśli nie tylko bezproblemową obsługę, ale również konserwację, która w wielu zastosowaniach odgrywa zasadniczą rolę. Olbrzymim plusem tych urządzeń jest również wielość zastosowania i niskie koszty zarówno samego zakupu, jak i późniejszego użytkowania.

Opisując wszystkie najważniejsze zalety siłowników pneumatycznych nie można zapominać również o elastyczności działania, bardzo niskiej masie i możliwości wprowadzania kompatybilności z wieloma innymi urządzeniami oraz pełnej automatyzacji. Nowoczesne siłowniki pneumatyczne charakteryzują się olbrzymią niewrażliwością na przeciążenia. W praktyce oznacza to, że elementy wykonawcze mogą być obciążane do momentu ich całkowitego zatrzymania. Siłowniki cechują się również tym, że dają nam możliwość ciągłej kontroli obciążeń, co jest bardzo przydatne w przypadku zespołów maszyn.

Siłowniki pneumatyczne są bardzo prostymi urządzeniami, które można szybko połączyć z wieloma innymi elementami urządzeń o znormalizowanych elementach oraz zespołach. W ten prosty sposób możemy stworzyć typowe układy, które powtarzają się w wielu różnych maszynach technologicznych.

Największe wady

Pneumatyczne siłowniki oprócz bardzo wielu zalet mają również kilka mniej lub bardziej dokuczliwych wad. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest rozszczelnianie. W dzisiejszych czasach elementami, które najbardziej podatne są na nieszczelność są nie tylko zwykłe przewody, ale również wszystkie szybkozłączki, a zwłaszcza złączki gwintowe. Na szczęście wszystkie nieszczelne elementy możemy bardzo szybko i co najważniejsze tanio wymienić na nowe.

Oprócz wymiany nieszczelnych elementów, mamy również możliwość poprawienia ich szczelności. Na naszym rynku dostępne są specjalne uszczelniacze, które przynoszą naprawdę satysfakcjonujące wyniki.

Artykuł powstał we współpracy z firmą OBREiUP

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://beesafe.pl/porady/wyciecie-filtra-dpf/ zobacz wiecje