Ciekawe

Czym jest właściwie piwo bezalkoholowe?

Piwo bezalkoholowe to nie piwo – można by powiedzieć. W końcu z samej definicji piwo jest napojem alkoholowym, choć rzeczywiście o mniejszej zawartości alkoholu etylowego, niż wino czy wódka. Okazuje się jednak, że piwo bezalkoholowe smakuje dokładnie jak alkoholowe, a nawet lepiej, bo bez posmaku spirytusu.

Jak powstają piwa bezalkoholowe?

Aby powstało piwo bezalkoholowe, po prostu w procesie produkcji stosuje się taki rodzaj drożdży, które powodują fermentację, a jednocześnie zapobiegają szybkiemu tworzeniu się etylenu. Oznacza to, że alkohol w piwie powstaje, ale w znacznie mniejszym stężeniu. Według przepisów stężenie alkoholu w piwie bezalkoholowym nie może być wyższe niż 0,5%. Oczywiście browarnicy znają też metody na produkowanie piwa o zerowej zawartości alkoholu. Jest to produkt szczególnie ceniony dla całkowitych abstynentów, którzy z różnych powodów nie tolerują w swoim organizmie ani odrobiny alkoholu.

Co ma w sobie takie piwo?

To piwo, które jest pozbawione alkoholu etylowego, w zasadzie nie powinno mieć nic wspólnego z piwem. Okazuje się jednak, że proces jego produkcji jest niemal identyczny jak w przypadku produktów alkoholowych. Jedynie produktem finalnym jest napój, który można potraktować jak napój orzeźwiający lub izotonik. Piwo, zarówno alkoholowe jak i bezalkoholowe, ma w sobie bowiem bardzo wiele cennych witamin i mikroelementów, a także polifenoli, czyli antyoksydantów spowalniających proces starzenia. Bardzo często zaleca się sportowcom picie piwa bezalkoholowego po ciężkim treningu, by uzupełnić poziom wody i elektrolitów, co świetnie się sprawdza.

Takie piwo jest równie smaczne co to z alkoholem. Jako że wiele osób po prostu lubi słodko-gorzki posmak orzeźwiającego napoju z pianką, to jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą sobie odmawiać ulubionego trunku, a nie mogą pić alkoholu. Chodzi głównie o kierowców, sportowców przed treningiem, kobiety w ciąży, czy alkoholików pozostających w abstynencji. Wymyślenie piwa bezalkoholowego było pomysłem, który zapoczątkował możliwość bawienia się zupełnie na trzeźwo w gronie pijących alkohol. Co więcej – piwo bezalkoholowe jest bardzo niskokaloryczne, ponieważ wyeliminowano z niego alkohol, który jest najbardziej kalorycznym składnikiem. To dobra wiadomość dla osób, które unikają picia piwa, bo się odchudzają!

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

rs-gisor.org https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/