Dom i Wnętrze

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Styl industrialny to propozycja dla tych, którzy nie boją się eksperymentować w swoich wnętrzach i pozostają otwarci na śmiałe zestawienia. Stanowi on obecnie wyraz luksusu, który paradoksalnie opiera się na czymś, co się zużyło i skończyło, a co na nowo się odzyskuje. Trochę jak w artystycznym recyclingu.

Liczy się miejsce

Pomieszczenia dawnych fabryk przekształcanych w mieszkania były olbrzymie. Tego, czego nie brakowało lokatorom, to przestrzeń. Wysokie sufity i wielkie okna. We wnętrzu industrialnym liczy się najbardziej miejsce, dające poczucie swobody i niezależności. Nawiązujące do stylu życia bohemy.

Minimalizm zamiast ozdobności

Styl industrialny wyrasta z tego, co techniczne, surowe, chłodne. Taki klimat też preferuje. Zamiast ozdobności proponuje się minimalizm i skromność. Dotyczy to również mebli industrialnych, które w dużej mierze powtarzają schematy i wzory wyposażenia warsztatów, fabryk, magazynów. Na przykład aluminiowe regały znajdziemy obecnie w najbardziej luksusowych wnętrzach.

Jeśli chodzi o meblowanie wnętrz w duchu minimalistycznym, to polecić można z całą pewnością meble industrialne w sklepie internetowym Notodo.pl. Znajdziemy tutaj stoliki, stoły, regały, biurka, konsole – stworzone do wnętrza w wybitnie nowoczesnym stylu. Godne polecenia są na przykład designerskie stoliki czy industrialne hokery – po prostu idealne na przykład do loftu czy innego pomieszczenia w awangardowym stylu.

Światło i świat

W industrialnym wnętrzu istotną rolę odgrywa także światło. Wielkie okna wychodzące na świat – to stały element takich pomieszczeń pofabrycznych. Naturalne światło przenika więc swobodnie do środka. Jeśli staje się dokuczliwe, wystarczy zamontować proste rolety. Ważne jest też oświetlenie. Industrialny charakter podkreślą aluminiowe lampy.

zobacz https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/